• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wobec przemocy/ in the face of violence

WOBEC PRZEMOCY - IN THE FACE OF VIOLENCE
Projekt realizowany przy współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska i Gdańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego.

15 lipca - 9 października 2022

Wstęp wolny

6 - 21 sierpnia 2022, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Czy można przejść obojętnie obok cierpienia? Osaczające zewsząd informacje o wojnie i jej ofiarach, ogromie bólu i śmierci, handlu ludźmi, głodzie, walkach ekonomicznych, morderstwach, gwałtach, pobiciach - przytłaczają. W pewnym momencie, przez ich natłok mogą powodować zobojętnienie. Wojna w Ukrainie i sytuacja na polsko-białoruskiej granicy "zbliżyła" problem dając nam odczuć, że Polska jest elementem w ogólnoświatowej politycznej grze. Lecz tak namacalne ludzkie cierpienie, wymaga od nas, obywateli i ludzi, opowiedzenia się, reakcji wobec przemocy. Temat nie jest obojętny również artystom.

Jako artyści stawiamy pytanie czy sztuka może być słyszalnym głosem w społecznym dyskursie na temat przemocy? Obrazy, rysunki, zdjęcia, rzeźby, wideo, performance - cały arsenał wizualnych działań plastycznych często odnoszą się do emocji - szokują, wzruszają, oburzają. Często są głosem pomijanych i nie potrafiących mówić o swoim cierpieniu. Ukazują niewygodne sytuacje i zjawiska. Konfrontują nas, widzów, z trudną rzeczywistością.

Wybrane dzieła ponad 30 artystów z różnych stron Świata pokazujemy na zbiorowej, międzynarodowej wystawie w Przestrzeni Sztuki WL4 w budynku Mleczny Piotr do 31 lipca 2022 roku.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak: