Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Włodek Bąk Szoł (11 opinii)

recital
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr BOTO
data premiery:
30 października 2014
7.1 11 ocen 1 10
Włodek Bąk Szoł

Po sukcesie na Nieformalnym Konkursie Piosenki Aktorskiej i późniejszym entuzjastycznym przyjęciu na WOŚP 2014, WŁODEK WRACA DO GRY!

Włodek Bąk Szoł to spektakl rozrywkowy o charakterze lokalnym, oparty jest na scenicznych działaniach wokalno-konferansjerskich charyzmatycznej postaci Włodzimierza Bąka, oprawiony nowatorskimi aranżacjami trójmiejskiego zespołu VELOCIPEDES.

Włodek Bąk Szoł to spotkanie z legendami muzyki polskiej i światowej, na które zaprasza sam Bąk. Lecz kim właściwie jest Włodek Bąk? Bąk to wiecznie młody, wejherowski bard, gawędziarz i szołmen o ekscentrycznym image kaszubskiego Elvisa Presleya, bezceremonialnej powierzchowności rozbitego kutra, lecz także romantyk o wrażliwym sercu gołębicy.

Silną inspiracją do stworzenia postaci Włodka i jego Szoł jest twórczość Andy'ego Kaufmana, amerykańskiego mistrza komizmu. Jednocześnie sam Włodzimierz Bąk w swej twórczości czerpie inspiracje z klasyki polskiej muzyki rozrywkowej - bliscy są mu Seweryn Krajewski i Krzysztof Krawczyk, ale również legendy światowego rocka, takie jak Tina Turner czy The Rolling Stones. Bąk ze zręcznością żonglera lawiruje między amerykańską kulturą popularną a polskim sentymentalizmem.

Pomysł,tekst i wykonanie: JUSTYNA BARTOSZEWICZ (aktorka Teatru Wybrzeże)
Reżyseria: MONIKA DAWIDZIUK
Konsultacja reżyserska, tekstowa i psychologiczna: MICHAŁ DERLATKA
Opracowanie muzyczne: zespół VELOCIPEDES w składzie Przemek Bartoś,Łukasz Sasko i Kuba Zwolan
Wideo: KRZYSZTOF KUJAWSKI
Przygotowanie wokalne: ANNA DOMŻALSKA

---
Mr. Włodzimierz Bąk, Kaszubski Elvis, w Wejherowie zwany Krzysztofem Rynkowskim Północy, w kręgach feministycznych Wiolettą Villas pod wąsem, jeden z najwybitniejszych muzyków średniego pokolenia reprezentujący folk-popowy odłam lokalnej muzyki rozrywkowej Kaszub i Pomorza. W jego twórczości zauważalne są wpływy kina amerykańskiego (Chuck Norris, Marlon Brando) ale także i klasyków francuskiej nowej fali. Muzycznie czerpie obficie i bezpardonowo z wielu źródeł, tworząc awangardowy repertuar coverowy w stylu karaoke. Nie stroni także od poezji, na przeglądzie młodych talentów poetyckich w Bytowie zasiadał już trzykrotnie z dużym powodzeniem w jury, które to doświadczenie zainspirowało go do samodzielnej twórczości literackiej (głównie w oparciu o teksty Nika Cave'a i Jacka Cygana). Animator kultury lokalnej, o wszechstronnym wykształceniu muzycznym i technicznym (niepełnym), elektryzujący osobowością.

Życiorys W. Bąka jest przykładem urzeczywistnienia amerykańskiego snu. To historia awansu "od pucybuta do milionera", oczywiście w sensie artystycznym. Bard urodził się w sercu kaszub, w urokliwej miejscowości Swornegacie, gmina Chojnice, nad rzeką Brdą. Już od dziecka podrygiwał w takt ludowych przyśpiewek, lecz mimo iż wykazywał silne inklinacje artystyczne trafił do szkoły zawodowej w Chojnicach. Szybko jednak zakończył swą historię edukacji instytucjonalnej. Następnie runęła lawina zbiegów okoliczności, która przesądziła o przyszłości młodego artysty: Na pikniku country w Mrągowie poznał wnuczkę człowieka, który ponoć spotkał Elvisa Presleya, następnie minął się w drzwiach toalety z pijanym Krzysztofem Cugowskim, a w gazecie natknął się na artykuł o Violecie Villas i jej domniemanym romansie z Marylą Rodowicz - te incydenty nie pozwoliły mu wątpić - SŁAWA jest jego przeznaczeniem.

Bąk koncertuje nieprzerwanie od 30 lat, głównie na gruncie lokalnym, supportował gwiazdy pokroju Kazimierza Ceynowy czy Grzegorza Florka, nawet Majka Jeżowska, jak sama to ujęła, puściła Bąka przed własnym koncertem.

Recenzja Trojmiasto.pl

Elvis inny niż wszyscy - o spektaklu "Włodek Bąk Szoł" Elvis inny niż wszyscy - o spektaklu "Włodek Bąk Szoł"

Elvis inny niż wszyscy - o spektaklu "Włodek Bąk Szoł" (6 opinii)

Włodek Bąk nie jest ani tak przebojowy, ani tak przystojny i - co słychać od pierwszych chwil...

31 października 2014

Opinie (11) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny