stat
Impreza już się odbyła

Władysław Brzosko - Widoki Sopotu 1945-1956

Powiew lata w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego. Wernisaż i wystawa prac Władysława Brzoski: Widoki Sopotu 1945-1956.

sie 13

piątek, godz. 17:00 - 18:00

Gdańsk, Zdrojowa 2
Wstęp wolny

12 maja - 28 listopada 2021

Gdańsk,
bilety 16 zł
ulgowy 8 zł
7 grudnia 2016 r. o godz. 19:00 zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wernisażu wystawy poświęconej twórczości Władysława Brzosko (1912 Czyta - 2011 Arizona), artysty, który współtworzył szkołę sopocką i którego pobyt na Pomorzu w latach 1945-1956 zaowocował serią rysunków i akwarel przedstawiających najbardziej charakterystyczne dla Sopotu widoki. Na wystawie, która potrwa 8 - 31 grudnia 2016 r. będą mogli Państwo się zapoznać z nadmorskimi pejzażami, niejednokrotnie z sylwetkami plażowiczów oraz z kadrami uwieczniającymi zabudowę miejską Sopotu. Wśród ulubionego repertuaru motywów w twórczości Brzoski znalazły się także przedstawienia cyrku, hipodromu i strzelnicy. Uzupełnieniem ekspozycji są egzemplifikacje portretów, w tym wizerunki samego artysty, martwe natury i wnętrza kamienicy przy ul. Wybickiego 23, gdzie mieszkał. Brzosko z dużą swobodą potrafił kilkoma wprawnymi kreskami oddać klimat panujący na sopockich plażach.

Są to studia rysunkowe o syntetyzującej formie, w których ujawnia się wpływ studiów architektonicznych, które artysta podjął po przyjeździe do Gdańska po zakończeniu wojny. Podobnie akwarele, wykonane nagromadzeniem plam barwnych o żywej kolorystyce, ukazują indywidualny i oryginalny styl malarski artysty. Łącznie na wystawie zaprezentowanych zostanie 60 prac rysunkowych i malarskich. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w wernisażu i zapoznania się z sylwetką tego twórcy poprzez odbiór jego prac mieszkańców Sopotu, jak również wszystkich, którzy chcą poczuć powiew lata w grudniowym miesiącu.

Wernisaż: 7 grudnia 2016 r. (środa), godz. 19:00
Wystawa: 8 - 31 grudnia 2016 r.
Lokalizacja: siedziba Sopockiego Domu Aukcyjnego, ul. Boh. Monte Cassino 43, Sopot

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwsza nazwa Muzeum Miasta Gdyni to: