• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wiosenny koncert w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza na koncert, który odbędzie się 14 marca o godzinie 18:30. Tym razem gośćmi muzycznej sceny bibliotecznej będą: Ilona Damięcka (wokal, fortepian) i Mateusz Smoczyński(skrzypce).

maj 20

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 23

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet
Duet zagra utwory z płyty Hope.
Muzyka z albumu Hope" jest muzyką ilustracyjną. Począwszy od pierwszego utworu ,,The Sea, a kończąc na wokalnym Ten Four album przepełniony jest w większości minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem. Pojawiają się również kompozycje zainspirowane muzyką żydowską. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki i jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu.

Ilona Damięcka
- polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu kompozytorskiego im.Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku - III nagroda za utwór Bossa For Bosa do tekstu Andrzeja Schmidta.
Artystka ma w swoim dorobku artystycznym pięć płyt, w tym dwie autorskie - Hurry Up - Siloe Records, Fifth Side - Siloe Records, Monks Midnight-Hevhetia, Pieśni Polskie - Tomasz Licak Music.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Współpracowała z najwybitniejszymi polskimi muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Cudzich, Henryk Miśkiewicz, Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Przemek Dyakowski, Mietek Szcześniak, Ewa Uryga. Również koncertowała z muzykami z Danii i Włoch.
Ilona Damięcka jest bardzo wszechstronną artystką, która zarówno jako pianistka jak i wokalistka porusza się w środkowym nurcie jazzu, a także w muzyce free jazzowej. Jak ktoś napisał: piękna, zdolna, wrażliwa, o ciepłej barwie głosu.

Mateusz Smoczyński - skrzypek jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Od 2017 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwycięzca II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta.

W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum wielokrotnie uznawany za jazzowego skrzypka roku. Współpracował z takimi artystami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Richie Beirach, Glen Moore, Rabih Abou-Khalil, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Vladislav Sendecki, Leszek Możdżer, Jerzy Maksymiuk, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Monika Borzym, Grzech Piotrowski i Sebastian Karpiel Bułecka.

Informacja o biletach

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny ale obowiązują wejściówki, które będą wydawane w Stacji Kultura od 4 marca.

Opinie

Sprawdź się

Która z pisarek, autorka głośnego dramatu pt. "Sprawa Dantona", uważana jest za największą gdańską pisarkę?