• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wiosenna szkoła twórczego pisania

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Wiosna 2018 może być doskonałym momentem na wypełznięcie z szuflady, rozprostowanie kości i długopisów i zabranie się wreszcie się do porządnej, nikomu niepotrzebnej pracy. W Dwóch Zmianach stworzymy zatem pisarską grupę wsparcia, poznamy proste metody na systematyczność i nauczymy się słuchać własnej intuicji w trudnej sztuce doboru słów.

Pisanie to jedna z metod afirmatywnych ucieczek od rzeczywistości. Pisać może każdy, kto otrzymał świadectwo ukończenia trzeciej klasy szkoły podstawowej, jednak nie każdy czuje się na siłach by to rzeczywiście robić. Nie zawsze jednak chcielibyśmy czytać nawet sami siebie, bo czujemy że brakuje nam umiejętności, samodyscypliny, samozaparcia, oryginalności, koneksji, refleksji (...)* - niepotrzebne skreślić, lub dopisać własne. Z jednej strony to całkiem dobrze, bo samokrytycyzm jest w twórczości równie potrzebny, co zapał i odwaga. Z drugiej zaś, z drugiej...może istnieją sposoby i metody, które pozwolą na przełamanie tych barier i stworzenie tekstu, bądź tekstów, z których przynajmniej my, jako ich autorzy, będziemy zadowoleni.

Rezultatem naszej niegodziwej, warsztatowej praktyki będą Wasze teksty. Żeby było trudniej - chcemy, by znalazły się w specjalnej publikacji, którą będzie mogło przeczytać całkiem dużo osób. Równie istotnym będzie jednak sam proces konfrontacji z własnymi lękami i euforiami, z tym co powstrzymuje, ale też napędza.

Zgłoszenia
Jeśli interesuje cię (bądź już piszesz, ewentualnie masz pomysły na) tekst literacki - może to być proza, także poetycka, opowiadanie, wspomnienie, esej, wyślij swoje zgłoszenie z uzasadnieniem chęci uczestnictwa w Wiosennej Szkole Pisania na maila dwiezmiany@gmail.com do dnia 25 marca 2018 roku.

Przy zgłoszeniu proszę o krótkie uzasadnienie - dlaczego chcecie wziąć udział w szkole, zakres waszych zainteresowań literackich i - jeśli macie taką ochotę - to krótką, nie dłuższą niż pół strony znormalizowanego maszynopisu, próbkę tekstu.

Spotkamy się cztery razy - w miesięcznych odstępach. Każde spotkanie będzie trwało około 2,5 godziny. Wskazane jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach - dopuszczana jest jedna nieobecność.

Sugerowany wiek uczestników: 13 - 99 lat.
Terminy spotkań Szkoły:
29.03, 19.04, 24.05, 14.06 w godzinach 18.00- 21.00

O prowadzącej:
Natalia Fiedorczuk-Cieślak

Publicystka, pisarka i dramatopisarka, animatorka społeczna i muzyczka. Pisze m.in. dla Gazety Stołecznej, Dwutygodnika, Wysokich Obcasów i magazynu Vice. Za swój prozatorski debiut "Jak pokochać centra handlowe" (Wielka Litera, 2016) otrzymała literacki Paszport Polityki a także nominacje do nagród im. Conrada, Witolda Gombrowicza i Wiesława Kazaneckiego. Na codzień współpracuje ze studiem Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich jako konsultant literacki. Jest autorką muzyki - wydała dwie płyty solowe jako Nathalie and The Loners, skomponowała muzykę do kilku filmów i spektakli teatralnych. W maju 2018 nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukaże ukaże się "Ulga", jej druga powieść.

Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którą ukończyła jako psychopedagog kreatywności. Jako facylitatorka i animatorka zajmuje się metodyką i praktyką twórczych procesów dialogu społecznego. Pracowała w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie gdzie tworzyła i wdrażała innowacyjne programy edukacji pozaformalnej (warsztaty kompozytorskie, literackie, przeciwdziałania mowie nienawiści). Ukończyła międzynarodowy program szkoleniowy dla animatorów społecznych Sąsiedzi 3.0. Uczy twórczego rozwiązywania problemów, kreatywności, tworzenia nieformalnych grup aktywności. Matka, żona, spolecznica, desperatka.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
50 zł - koszt uczestnictwa w jednym spotkaniu

Opinie

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?