• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wikingowie odchodzą! Finisaż wystawy Truso. Legenda Bałtyku

Finisaż wystawy będzie dla wszystkich gości okazją do jeszcze lepszego zgłębienia tajemnic świata wikingów, dla najmłodszych zaś sposobnością do kreatywnej zabawy. Tych, którzy chcą dowiedzieć się jak naprawdę wyglądało owiane legendami życie nordyckich wojów, zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z dr. Krzysztofem Kurzykiem. Archeolog i kurator wystawy odkryje przed gośćmi tajemnice prezentowanych na ekspozycji zabytków, opowie o tym, czego nie widać gołym okiem i co artefakty z czasów wikingów mówią o życiu swoich dawnych użytkowników.

maj 6

poniedziałek, godz. 18.30

Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 28.05), godz. 17:00

Pogórze,
bilety 50 zł
Oprowadzania dla grup do 20 osób odbędą się w godzinach 11:00 i 13:00. Po każdym oprowadzaniu uczestnicy będą mieli okazję zdobycia upominki związane z wystawą.

Dla małych wikingów przygotowaliśmy zabawy, podczas których będą mogli m. in. stworzyć swój własny, niepowtarzalny naszyjnik na wzór tych odnalezionych w Truso. Wspólnie spróbujemy wyposażyć wikinga w odpowiedni strój i broń oraz sprawdzimy, czy wikingowie rzeczywiście nosili hełmy z rogami.

Podejmiemy również próbę rozszyfrowania pisma runicznego, a także poznamy swoje wikińskie przydomki. Na wszystkich chętnych będą czekać nordyckie wzory do kolorowania. Na atrakcje dla dzieci zapraszamy w godzinach 11:00 - 14:00.

Opinie

Sprawdź się

Rzeźba Xawerego Wolskiego, umieszczona na rondzie przy ul. Bitwy Pod Płowcami, nosi nazwę?