stat

Wigilia Oliwska i Bożonarodzeniowa Szopka z Piasku

Ekumeniczne, wesołe biesiadowanie przy specjałach znanych oliwskich gastronomików, kiermasz świąteczny, życzenia i śpiewanie kolęd - już po raz siódmy spotkamy się, by świętować Wigilię Oliwską. W tym roku będziemy gościć wśród nas Panią Aleksandrę Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska. Do wspólnego stołu zapraszamy 21 grudnia. O godz. 16:00 nastąpi uroczysta iluminacja Bożonarodzeniowej Szopki z Piasku.

Ten czas jest dla nas szczególnie ważny. Marzy nam się stworzenie prawdziwej wspólnoty, która obejmie wszystkich ludzi, bez względu na poglądy, przekonania, wiek, płeć czy narodowość. Dlatego nasze spotkanie będzie miało EKUMENICZNY CHARAKTER. Cieszymy się niezmiernie, że przyłączą się do nas przedstawiciele różnych wyznań religijnych obecnych w naszym mieście.
Zbierzemy się przy stole, w dobrosąsiedzkim duchu tolerancji, akceptacji różnic i gotowości do dialogu.
Będą z nami także znakomici oliwscy gastronomicy, którzy co roku serwują świąteczne specjały. Dobrą tradycją stało się też przynoszenie wigilijnych potraw przez samych mieszkańców, do czego gorąco zachęcamy.

Radosnemu spotkaniu będzie towarzyszyć uroczyste odsłonięcie szopki z piasku - unikalnej inicjatywy artystycznej!
Czworo gdańskich rzeźbiarzy: Maciej Krause, Mariusz Otta, Dominika Kuczkowska i Katarzyna Mikłasz przez 10 dni dokonają twórczego cudu przemiany kilkudziesięciu ton piasku w grupę rzeźbiarską inspirowaną biblijną sceną Bożego Narodzenia.
Warto wspomnieć, że rzeźbienie w piasku podczas zimowej aury, w niskich temperaturach, jest artystycznym wyzwaniem, którego artyści podejmą się już po raz dziewiąty. Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się 9 grudnia. Szopkę będzie można oglądać do 6 stycznia 2020.

W programie przedświątecznego spotkania zaplanowaliśmy m.in. kiermasz świąteczny, warsztaty rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd, wigilijną biesiadę przy wspólnym stole.

Drodzy Państwo, zachęcamy zapraszamy - zatrzymajmy się na chwilę w ten grudniowy wieczór, uściśnijmy dłonie w życzliwym geście! Bądźmy razem!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspólnota Gdańska i Oliwski Ratusz Kultury, współorganizatorem Rada Dzielnicy Oliwa. Sponsorem firma Aste sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?