• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wietnam - opowieści otworkowe / wystawa

Stacja Orunia GAK zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Iwony Wojdowskiej , który odbędzie się w piątek 2 lutego 2018 r. o godz. 18.00.

10 listopada - 14 grudnia 2022

Wstęp wolny
gru 5

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zdjęcia prezentowane podczas wernisażu, powstały w 2017 roku, podczas miesięcznej podróży Iwony Wojdowskiej po Wietnamie. Smakując, oglądając i poznając ten orientalny dla nas zakątek świata, autorka uwieczniła swoje obserwacje metodą otworkową.

Jak sama mówi:
"Pomysł miejsca do fotografowania otworkiem powstał przy okazji planowania samej podróży do Wietnamu. Miesiąc podróży, zaglądania w zakamarki odległego kraju, smakowania , wąchania i zachwytów z zadartą głową ... jak nie fotografować, a jeśli fotografować, to jak w inny sposób to zrobić? Decyzja jedyna... otworkiem...bo otworek jako narzędzie fotografowania kocham z wzajemnością, bo lekki i poręczny, bo daje obrazy jakie lubię najbardziej, a zobaczyć Indochiny niedopowiedziane, niedosłowne i inne niż można zobaczyć w zalewie obrazów nas otaczających ... było pokusą, której oprzeć się nie mogłam i nie chciałam. Czym jest Fotografia Otworkowa? Można przytoczyć za encyklopedią, ale można też zobaczyć na moich fotografiach, to niedopowiedzenie, to zamglenie, to domyślenia, to obrazy dla wyobraźni."

Iwona Wojdowska maluje obiektywem. Fotografuje intuicyjnie. Jej motto to słowa Tennessee Williamsa "I don`n want realism. I want magic!" ("Nie chcę realizmu, chcę magii!"). Jest absolwentką Trójmiejskich Szkół Fotografii Artystycznej. Na co dzień portretuje ludzi w swoim Atelier w Gdyni, tworzy collage, domalowuje do nich niedopowiedzenia. Jest autorką wystaw indywidualnych:
1. Wystawienie - Wystawienie w fotografiach relacji w związku.
2. Czego Oczy Nie Widzą - Wystawa uzupełniająca akcję "Biała Wstążka" .
3. 3 Face City - Wystawa pokazująca trójmiejskich artystów, z którymi pracuje autorka .
4. Pomiędzy Niebem A Stepem - Wystawa w Ałmaty - Kazachastan oczami obcokrajowca.
5. 3 Zbliżenia - Wystawa Ppodczas Festiwalu Kultury Żydowskiej "Zbliżenia".
6. Portrety Polaków Żyjących W Kazachstanie, Deportowanych W Roku 1936 - Wystawa w Ałmaty z okazji 80 lecia Pierwszych Deportacji Do Kazachstanu.
7. Co Z Was Wyrośnie- Wystawa z okazji 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Wystawę "Wietnam - opowieści otworkowe" będzie można oglądać w Stacji Orunia GAK od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 do 23 lutego 2018r. Wstęp wolny.

Opinie

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?

 

Najczęściej czytane