• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Wiesław Ochman i jego goście

"Wiesław Ochman i jego goście" - głównym bohaterem tego wydarzenia artystycznego jest wybitny tenor światowej sławy. Najlepszy śpiewak polski występujący na najważniejszych scenach operowych świata.

maj 20

sobota, godz. 17:00

bilety 139 - 179 zł
Kup bilet
lip 29

sobota, godz. 20:00

Sopot,
bilety 99 - 299 zł
Wiesław Ochman pracował z takimi dyrygentami jak Herbert von Karajan i Leonard Bernstein. Ochman to ikona sztuki operowej, którego sława wykracza poza świat muzyki klasycznej. Artysta zaprosił do wspólnego występu w Gdańsku dwie wybitne solistki z Opery Śląskiej w Bytomiu (w której sam debiutował): Justynę Dylę - sopran oraz Renatę Dobosz - mezzosopran. Towarzystwo Orkiestry "Le Quattro Stagioni" złożonej z najlepszych muzyków poznańskich oraz dyrygenta Tadeusza Żmijewskiego gwarantuje najwyższy poziom artystyczny i niezapomniane przeżycia muzyczne.

muzyka poważna - koncerty w TrójmieścieW programie koncertu same przeboje muzyki operetkowej, operowej i musicalowej. Takie koncerty nie zdarzają się na co dzień. Wyjątkowa okazja na wielkie artystyczne uniesienia. Zapraszamy mieszkańców Gdańska i Pomorza na to wielkie wydarzenie muzyczne.

BIOGRAFIE:

Wiesław Ochman - tenor, pierwszy polski śpiewak od czasów Jana Kiepury, który zdobył światową sławę. Występował m.in. na scenach mediolańskiej La Scali i nowojorskiej Metropolitan Opera. Podczas studiów na Akademii Hutniczo-Górniczej w Krakowie podjął naukę śpiewu pod kierunkiem Gustawa Serafina (1955-1959), a następnie Marii Szłapak (1960-1963). W 1960 został zaangażowany w Operze Śląskiej w Bytomiu, gdzie śpiewał przez trzy sezony. Następnie w latach 1963-1964 występował w Operze w Krakowie, a w latach 1964-1970 był artystą Teatru Wielkiego w Warszawie. Jednym z występów w Halce zwrócił uwagę zachodniej prasy, a niedługo później otrzymał pierwsze propozycje występów za granicą. Karierę międzynarodową rozpoczął w 1967 od Opery w Berlinie, następnie występował w Monachium i Hamburgu. Odniósł też pierwsze sukcesy na festiwalach w Glyndebourne oraz Salzburgu. W 1972 występował w Operze Paryskiej, następnie w Chicago i San Francisco. W 1975 partią Arriga w operze Nieszpory sycylijskie Verdiego zadebiutował na scenie nowojorskiej Metropolitan Opera, w której występował przez kolejne 15 sezonów. Śpiewał także na scenach m.in. mediolańskiej La Scali (1982), Gran Teatre del Liceu w Barcelonie i Opery Wiedeńskiej oraz w operach w Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie i Sewilli. Uczestniczył w festiwalach muzycznych z udziałem m.in. Wiener Philharmoniker i Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Herberta von Karajana i Karla Böhma.Po 1999 zajął się reżyserią, wystawił w bytomskiej Operze Śląskiej: Don Giovanniego W.A. Mozarta, Traviatę Verdiego oraz Carewicza Ferenca Lehára. Osobną dziedziną artystyczną działalności Ochmana była muzyka oratoryjna. Nagrywał dla firm fonograficznych, takich jak Deutsche Grammophon, Polydor, EMI, Decca, Supraphon i polska Muza.

Justyna Dyla - sopran, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, m. in. prof. Teresy Żylis-Gary. Jest laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury oraz finalistką konkursu im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu. Występowała także z Filharmonią Śląską w Katowicach z takimi dyrygentami jak Mirosław Jacek Błaszczyk i Massimiliano Caldi oraz Tadeusz Serafin (Opera Śląska), Kimcherie Lloyd (USA) i Ulf Schirmer (Austria). Współpracuje także z Filharmonią Zielonogórską. Wykonuje również partie oratoryjno - kantatowe m.in. Stabat Mater G.Rossiniego, Stabat Mater G.P.Pergolesi, Requiem, Missa Solemnis, Msza Koronacyjna W.A. Mozarta.

Renata Dobosz - mezzosopran, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej Klonowskiej), oraz dwuletnich Wokalnych Mistrzowskich Studiów Podyplomowych o specjalizacji operowej (dyplom z wyróżnieniem). Już podczas studiów występowała w Polsce i za granicą, nagrywała dla radia i telewizji Rzeszów, Warszawa, Wrocław. Jest finalistką Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej, brała udział w wielu festiwalach. W 2011 otrzymała Teatralną nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka. Artystka występowała w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Francji, Stanach Zjednoczonych i w Egipcie. W Polsce koncertuje z najlepszymi orkiestrami filharmonii i teatrów operowych. Na stałe jest solistką Opery Ślaskiej w Bytomiu.

Tadeusz Żmijewski
- dyrygent. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu na dwóch wydziałach: skrzypce oraz dyrygentura symfoniczna i operowa. Ukończył również podyplomowe Studia Menedżerów Kultury w specjalności "zarządzanie instytucjami kultury" Pracował w Filharmonii Poznańskiej, Teatrze Muzycznym w Poznaniu jako koncertmistrz orkiestry i dyrygent, Teatrze Wielkim w Poznaniu i Filharmonii Bałtyckiej jako szef biura koncertowego tej Instytucji. W latach 2007 - 2012 był Dyrektorem Naczelnym Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Od 22 lat jest dyrygentem i dyrektorem Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej "Le Quattro Stagioni". Współpracuje z artystami scen i estrad polskich : Z. Wodeckim, J. Wójcickim, J. Rawik, W. Ochmanem, G. Brodzińską, K. Kowalskim, K. Prońko, G. Turnauem. W 2014 roku otrzymał "Złotą Płytę" za wydawnictwo "Dżem Symfonicznie" Od Lat współpracuje z zespołem "Dżem" jako kierownik muzyczny i dyrygent koncertów symfonicznych zespołu. Jako muzyk brał udział w 2007 roku w europejskim tournée Charlesa Aznavour'a. Współpracuje z ostatnim wokalistą zespołu "Genesis" Rayem Wilsonem w projekcie "Genesis Classic".

Orkiestra "Le Quattro Stagioni" (Cztery Pory Roku) - założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. W orkiestrze grają muzycy z czołowych Instytucji Kultury miasta Poznania : Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego, Akademii Muzycznej. Jest to więc zespól integrujący poznańskich muzyków. Przez dziesięć lat orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo - operetkowym, rozrywkowym ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach. Dzięki kontaktom artystycznym Tadeusza Żmijewskiego współpracuje na stałe z takimi solistami jak : Piotr Paleczny, Konstanty Andrzej Kulka, Jurij Favorin, Jarosław Żołnierczyk, Ryszard Karczykowski, Grażyna Brodzińska, Kazimierz Kowalski. Stała współpraca zawiązała się też z artystami estrady rozrywkowej, takimi jak: Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Grzegorz Turnau, Krystyna Prońko, Joanna Rawik a także kultowe zespoły rockowe, którym akompaniowała na koncertach "rock symfonicznie": "Dżem" i "Perfekt". Na stałe współpracuje z Fundacją Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego w cyklu "Estrada Młodych" organizowanym przez "Pro Symfonika". Jest stałą orkiestrą festiwalową Królewskich Festiwali Muzycznych we Wschowie. W listopadzie 2014 Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała "Złotą Płytę" za wydawnictwo "Dżem Symfonicznie".

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    80 - 150 zł
Bilety do nabycia w kasie PFB oraz online: biletyna.pl, ebilet.pl i kupbilecik.pl


Ceny biletów (sektor: do 31X | od 1XI):
Parter, A1, A2, A3: 130 | 150 zł
B, C, loże: 110 | 120 zł
B1, C1: 80 | 90 zł

Opinie

Sprawdź się

Cenioną w środowisku Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w 2010 roku otrzymał trójmiejski poeta...