stat
Wydarzenie już się odbyło

Wiersze na Piętrze z Krzysztofem Kuczkowskim

"Żeby powstał scenariusz, by pomysł oblekł się w konkretną formę, musi pojawić się jakieś słowo, zdanie, zdarzenie. Takim impulsem była dla mnie informacja i recenzja z wydanej niedawno książki Krzysztofa Kuczkowskiego "Kładka". Po wcześniejszej lekturze "Narcissus poeticus" czekałem na coś jeszcze i doczekałem się. Wybrane teksty z tych dwóch zbiorów złożyły się na program, który zatytułowałem cytatem z jednego z wierszy - "To tylko pozostanie". Przyznaję, że już dawno nie zdarzyło mi się tak mocno identyfikować z czytanymi treściami. Jestem bardzo ciekaw, czy ten dokonany przeze mnie wybór zdobędzie akceptację i uznanie Autora i publiczności" - Włodzimierz Galicki.

gru 3-4

piątek - sobota

Gdańsk, Biblioteka Oliwska,...
Wstęp wolny
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz dwumiesięcznik literacki "Topos" zapraszają na kolejne Wiersze na Piętrze. "To tylko pozostanie" będzie wyjątkowym spotkaniem z poezją Krzysztofa Kuczkowskiego, założyciela i redaktora naczelnego dwumiesięcznika literackiego "Topos", autora szkiców, recenzji oraz kilkunastu tomów wierszy m.in. wydanych ostatnio zbiorów "Kładka. Wiersze duchowe" (2016) i "Ruchome święta" (2017). Spotkanie z twórcą wzbogaci poezja K. Kuczkowskiego w interpretacji Włodzimierza Galickiego z muzyką na żywo w wykonaniu Artura Modrzejewskiego (klarnet).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Tajemniczy artysta, nazywany "gdyńskim Banksym", którego serię rzeźb można było zobaczyć w różnych zakątkach Gdyni, ma ksywkę: