Wiadomości

stat

Wybrano aktorów do roli Wiedźmina w musicalu Teatru Muzycznego

Gościnnie do roli Wiedźmina zaproszono Modesta Rucińskiego (na zdjęciu kadr z serialu "Skazane"). Będzie jednym z dwóch odtwórców tej roli.
Gościnnie do roli Wiedźmina zaproszono Modesta Rucińskiego (na zdjęciu kadr z serialu "Skazane"). Będzie jednym z dwóch odtwórców tej roli. mat. prasowe

Po serii castingów - zarówno wewnętrznych, na poszczególne role - jak i zewnętrznych - do ról Wiedźmina i Ciri, reżyser Wojciech Kościelniak wybrał obsadę musicalu "Wiedźmin", który na deski Teatru Muzycznego trafi 15 września."Wiedźmin" jest jedyną dużą produkcją Teatru Muzycznego planowaną w 2017 roku na Dużej Scenie (nie licząc sylwestrowej Rewii Jubileuszowej). Jak zapewnia reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak, będzie to efektowne widowisko w dużym stopniu oparte na nowoczesnej technice.

Zobacz pełną obsadę musicalu "Wiedźmin".

- Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat - inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Dla ludzi, którzy czytali sagę Sapkowskiego lub znają grę, ważna jest otoczka związana z kostiumem i cały ten sztafaż fantasy. Oczywiście w jakimś stopniu on musi być, ale na pewno nie jest tak istotny jak to, co opowiadamy. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie. Zamierzam połączyć dobre widowisko z teatralnością i wartością tego tekstu. Liczę, że jeśli będziemy opowiadać o czymś istotnym, to nie sama otoczka będzie ważna, tylko emocje i treść. To one budują spektakl - przyznaje Wojciech Kościelniak.
Przeczytaj o sprzedaży biletów na musical "Wiedźmin".

Poszukiwania aktorów do głównych ról trwały od początku roku. Przeprowadzono trzy castingi do tytułowej roli, jednak wciąż brakowało odpowiednich kandydatów. Z kłopotem bogactwa z kolei spotkały się poszukiwania dziewczynek do roli Ciri, czyli obdarzonej zdolnościami magicznymi dziewczynki przeznaczonej Geraltowi z Rivii poprzez tzw. Prawo Niespodzianki. Szybko wyłoniono 10 kandydatek, pośród których reżyser wybrał trójkę, jaka znalazła się w obsadzie musicalu.

Z rolą Geralta z Rivii zmierzy się także aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, Krzysztof Kowalski.
Z rolą Geralta z Rivii zmierzy się także aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, Krzysztof Kowalski. fot. Piotr Manasterski / Teatr Muzyczny w Gdyni
- Postaci "Wiedźmina" mają swoją charakterystykę wizualną i za tym trzeba pójść, ale teatr nie znosi dosłowności. Teatr jest takim medium, w którym wszystko trzeba opowiedzieć od nowa, dosłowność niezbyt dobrze się w nim sprawdza. To jest bardzo dobry materiał na musical, bo opowiada o poszukiwaniu odwagi do codziennego życia. Każdy superbohater to ze sobą niesie. Tym, co wyróżnia "Wiedźmina", jest model człowieka, który pomimo wątpliwości i pogubienia w życiu, jest człowiekiem walki i zasad. A to wydaje się dziś dziwaczne i niepopularne. Dyrekcja teatru zgodziła się na użycie zaawansowanych technologii wizualnych, dzięki którym projekcje będą emitowane dokładnie w miejscu, w którym chcemy - dodaje reżyser.
Ostatecznie z rolą Geralta z Rivii zmierzą się Krzysztof Kowalski, aktor Teatru Muzycznego, który nie miał dotąd na koncie spektakularnych ról (najciekawszą był Moryc w musicalu "Zły") oraz zaproszony do współpracy gościnnie Modest Ruciński, do niedawna aktor Teatru Studio w Warszawie, poza teatrem grający głównie role epizodyczne i drugoplanowe w polskich serialach, mający spore doświadczenie w rolach dubbingowanych, w tym do gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów". W roli Ciri zobaczymy m.in. odtwórczynię Wendy z "Piotrusia Pana" Julię Totoszko, grającą w "Piotrusiu Panu" rolę Jane Polę Król oraz Marię Błaszkiewicz. W roli ukochanej Geralta, Yennefer, wystąpi Katarzyna Wojasińska, zaś w barda Jaskra wcielą się Jakub Badurka i Paweł Czajka.

Zobacz relację z pierwszego castingu do musicalu "Wiedźmin".

"Wiedźmin" to pierwszy musical na podstawie opowiadań Sapkowskiego i w ogóle pierwsze przedstawienie teatralne wykorzystujące tę znaną postać fantasy. Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed przeróżnymi stworami, nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność. Na podstawie opowiadań Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (37)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

22

października

22

października

22

października

Otwarcie Galerii Gdańsk itd. Gdańsk, CSW Łaźnia

Rozrywka

Dwie imprezy dla komputerowców z przeszłości
Dwie imprezy dla komputerowców
Zobacz egzotyczne motyle w Galerii Metropolia
Zobacz egzotyczne motyle we Wrzeszczu

Kulinaria

Pizzeria Gdynianka kończy 30 lat
Pizzeria Gdynianka kończy 30 lat
Gdyński szef kuchni w finale międzynarodowego konkursu
Sukces gdyńskiego szefa kuchni

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: koncerty i moc kulinarnych wrażeń
Planuj tydzień: koncerty i kulinaria