• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wielokulturowe Pomorze - wystawa

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na wystawę zbiorową Wielokulturowe Pomorze Mariia Kamenska (Ukraina), Corinna Kidoń ( Niemcy), Rita Staszulonok ( Białoruś), Vasyl Netsko (Ukraina).

5 stycznia - 31 grudnia 2023, godz. 10:00 - 17:00

bilety 8 zł
ulgowy 4 zł
lut 4

sobota, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
WERNISAŻ: 07.02.2019 r. o godz. 19.00 w Galerii NCK - Ratuszu Staromiejskim, przy ul. Korzennej 33/35 w Gdańsku.
Wystawa czynna do 3 marca 2019, w godz. 10.00- 18.00.
WSTĘP: wolny

Na Pomorzu mieszka ok. 16 320 cudzoziemców*. To nasi sąsiedzi, koledzy z pracy, przyjaciele... Chętnie poznajemy ich zwyczaje i tradycje, ich kulturę. Nadbałtyckie Centrum Kultury jako instytucja, która dba o dialog międzykulturowy i integrację wszystkich mieszkańców pomaga zaprezentować potencjał artystyczny "nowych obywateli" podczas cyklu wydarzeń Wielokulturowe Pomorze.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 30 prac o bardzo szerokiej tematyce, wykonanych w różnych technikach malarskich m.in. akwarela, tempera. Całość zostanie wzbogacona nagradzanymi fotografiami Marii Kamenskiej.

ARTYŚCI:

Rita Staszulonok- malarka, ilustratorka, scenografka, urodzona w Mińsku na Białorusi, gdzie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Gaude Polonia". Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, na Białorusi oraz w Brazylii. W Polsce mieszka i tworzy od 2010 roku.

Mariia Kamenska - malarka i fotografka, z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania podróżniczka. Uczestniczka kursu fotografii w akademii Nikona. Jej zdjęcia regularnie biorą udział w międzynarodowych konkursach i wystawach. Jej prace malarskie uczestniczyły na licznych ekspozycjach w Kijowie. Od kilku lat mieszkanka Gdyni.

Corinna Kidoń - niemiecka malarka i poetka, od kilkunastu lat miłośniczka i mieszkanka Trójmiasta. Od 2007 roku jej obrazy można było oglądać na 40 autorskich wystawach. Od lat wciela w życie credo, że sztuka i artyzm stanowią bazę dla przyjemności.

Vasyl Netsko - pochodzi z zachodniej Ukrainy. Jest mistrzem rzemiosła ludowego i malarstwa i... kulturystyki. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie. Brał udział w wielu prestiżowych wystawach indywidualnych i grupowych oraz konkursach. W Polsce mieszka od roku 2015.

*(źródło migracje.gov.pl)

UWAGA! W związku z wyborami na Prezydenta Miasta Gdańska 3 marca, dostęp do wystawy i w dniach 2 i 3 marca 2019 będzie ograniczony.

Opinie

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?