stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wielkoformatowa projekcja 206% normy (2 opinie)

  • piątek - niedziela, 3 - 5 lutego 2017,
    godz. 18:00 - 22:00
  • Gdańsk, nad Motławą Żuraw, Sołdek / Instytut Kultury Miejskiej
  • wstęp wolny

206% normy" to projekt artysty i pracownika gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Roberta Sochackiego. Projekt artystyczny obejmuje dwie wielkoformatowe projekcje, które będą wyświetlane na charakterystycznych gdańskich obiektach: Żurawiu i Sołdku nad Motławą.

Relacja z imprezy

Zamysłem wydarzenia jest w artystyczny sposób ukazać najlepsze lata Gdańska, a także ożywić, obudzić przestrzeń, o której często mieszkańcy naszego miasta zapominają "poza sezonem". W ten sposób można będzie zaangażować przechodniów / uczestników wydarzenia w życie kulturalne, a także zaznaczyć ciągłość fascynującej, wieloletniej historii portowego miasta, która w tych symbolicznych obiektach trwa do dziś.

Obrazy i koncepcja: Robert Sochacki
Muzyka: Stefan Wesołowski


Stworzonym przez Sochackiego obrazom będzie towarzyszyć muzyka autorstwa Stefana Wesołowskiego - pochodzącego z Trójmiasta, cenionego w Europie i na świecie skrzypka, kompozytora i producenta.

Projekcji towarzyszyć będzie wykład wraz z dyskusją dotyczącą znaczenia Sztuki w Przestrzeni Publicznej, zorganizowany w IKM / Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi sztuki w przestrzeni publicznej, mappingu i pojęcia site-specific art. Kolejnym etapem spotkania będzie spacer z komentarzem autorskim nad Motławę - do miejsca projekcji "206% normy".

Wykład i dyskusja będą prowadzone przez Roberta Sochackiego, asystenta na wydziale malarstwa gdańskiej ASP, dyskusję z publicznością poprowadzi Ewa Pawlik z "Przekroju".

Harmonogram:
3 - 5 luty 2017: projekcje nad Motławą od 18:00 do 22:00
3 luty 2017: wykład w IKM godz. 20:00, ok.21:00 spacer autorski do miejsca projekcji

Po wykładzie w IKM ok. 21:00 odbędzie się spacer autorski do miejsca projekcji, czyli nad Motławę, gdzie artysta skomentuje swoje dzieło.

Więcej o artyście i prelegencie:
https://www.facebook.com/sochackiArt/

Więcej o autorze muzyki:
https://www.facebook.com/stefanwesolowski/

projektory dostarcza: Target Sound z Katowic
wsparcie organizacyjne: Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Największą inicjatywą budowlaną w historii polskiego muzealnictwa morskiego jest...?