• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wielki John Barrymore

spektakl dramatyczny monodram
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 40 min. (1 przerwa)
w ramach wydarzenia:
19. Festiwal Szekspirowski
9.0
4 oceny
Teatr STU w Krakowie (Polska)
Wielki John Barrymore
Na podstawie tekstu Williama Luce'a

John Barrymore to jeden z największych aktorów szekspirowskich XX wieku, jego kreacja Hamleta przeszła do historii jako nowatorska i perfekcyjna. Sybaryta i wielbiciel kobiet niestroniący od alkoholu. Hulaka i birbant, ale i dżentelmen w każdym calu. Wielki talent i bohater hollywoodzkich anegdot. Jerzy Trela w mistrzowskiej kreacji tragikomicznej!

Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Zdjęcia: Tomasz Szkodziński

W roli głównej: Jerzy Trela
W roli suflera: Aleksander Fabisiak


---

Jerzy Trela jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Pracę na scenie rozpoczął tuż po maturze, w 1961 roku w Teatrze Lalek w Nowej Hucie. Od 1964 roku pracował w Teatrze Groteska, a w drugiej połowie lat sześćdziesiątych współtworzył Teatr STU. Po studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i jednosezonowym angażu w Teatrze Bagatela, zadebiutował w Starym Teatrze. Jego role Gustawa-Konrada w Dziadach i Konrada w Wyzwoleniu w reżyserii Konrada Swinarskiego na stałe zapisały się w historii polskiego teatru. Współpracował z największymi reżyserami polskiej sceny: Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Andrzejem Wajdą, Krystianem Lupą. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt prestiżowych nagród za role teatralne i filmowe.

Krzysztof Jasiński jest aktorem, reżyserem teatralnym i telewizyjnym, założycielem i dyrektorem krakowskiego Teatru STU. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był współtwórcą spektakli okrzykniętych manifestem pokolenia: Spadanie, Sennik polski, Exodus, oraz późniejszych: Hamlet, Wyzwolenie, Biesy. W swoim dorobku reżyserskim ma m.in. opery Giuseppe Verdiego Makbet i Rigoletto w Teatrze Wielkim w Poznaniu i musical Chicago w Teatrze Komedia w Warszawie. Reżyseruje widowiska telewizyjne, jest twórcą m.in. benefisów w Teatrze STU. Zagrał też w kilku filmach i serialach.

Mecenasem spektaklu jest Tauron Polska Energia S.A.

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery