stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Wiedeń nad Motławą

Zapraszamy na koncert "Wiedeń nad Motławą" do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. To owoc kilkuletniej współpracy gdańskiej orkiestry z Uniwersytetem Muzyki i Sztuki Teatralnej w Wiedniu. Tym razem obok muzyki klasyków wiedeńskich usłyszymy I Koncert wiolonczelowy Szostakowicza.

kwi 24

sobota, godz. 19:00

bilety 75 zł
Kup bilet
cze 15

wtorek, godz. 20:00

Gdańsk sopot,
bilety 190 - 590 zł
Kup bilet
Sala Koncertowa  
Koncert symfoniczny

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Dyrygenci i Soliści Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej w Wiedniu

Program: 
Ludwig van Beethoven - Uwertura do opery Fidelio op. 72 [6]
Dymitr Szostakowicz - I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107 [30]
Przerwa [20]
Ignacy Feliks Dobrzyński - II Symfonia c-moll op. 15 Charakterystyczna [43]

Nawiązana parę lat temu współpraca Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z Uniwersytetem Muzyki i Sztuki Teatralnej w Wiedniu owocuje różnorodnymi inicjatywami. 4 grudnia kolejny koncert, w którym z muzykami Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będą występować artyści z Wiednia. Program łączy znane dzieła klasyków wiedeńskich z dramatycznym I Koncertem wiolonczelowym wybitnego kompozytora rosyjskiego XX wieku Dymitra Szostakowicza.

Koncert ten, chociaż nawiązuje do klasycznych form, wyróżnia się niezwykle osobistym charakterem. Nie przypadkowo koncert ten rozpoczyna motyw oparty na często występującym w twórczości rosyjskiego kompozytora następstwie dźwięków d-es-c-h, który jest zaszyfrowanym nawiązaniem do nazwiska Szostakowicza. Ten temat wraz z licznymi cytatami z innych dzieł kompozytora wskazuje na autobiograficzne wątki zaszyfrowane w tym efektownym i lubianym przez wiolonczelistów dziele.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?