• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wieczory z Muzyką Organową

W niedzielę, 6.11.2022, w ramach cyklu "Wieczory z muzyką organową" w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli na gdyńskim Obłużu wystąpi znakomity włoski artysta MATTEO IMBRUNO, organista słynnego w Oude Kerk w Amsterdamie. Podczas koncertu zabrzmi m.in. muzyka Franciszka Liszta, Francesco Pasiniego, Maxa Regera.

Szczegóły dotyczące programu na facebook.com/wzmorg
Organizacja i mecenat: Urząd Miasta Gdyni, Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra, Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Gdyni
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Gdyni.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Matteo Imbruno ur. w Pietramontecorvino we Włoszech, studiował grę na organach w Bolonii (pod kierunkiem Liuwe Tammingi), w Rotterdamie (u Bernarda Winsemiusa) uraz w Lubece (u Martina Haselböcka). Jest organistą-rezydentem słynnego Oude Kerk w Amsterdamie, zajmując to samo stanowisko, które w XVII stuleciu piastował Jan Pieterszoon Sweelinck. Jest także organistą amsterdamskiego muzeum Hermitage. W swej spektakularnej karierze koncertował w ramach najbardziej prestiżowych festiwali Europy, Japonii, Ameryki Południowej i Satnów Zjednoczonych. W ramach koncertów występował regularnie w duecie organowym z legendarnym Gustawem Leonhardtem. Był profesorem wizytującym konserwatoriów w Buenos Aires, Rosario, Mendozie w Argentynie, Montevideo w Urugwaju oraz w Phoenix, Providence, Nowym Jorku i Oberlinie w USA. Prowadził kursy mistrzowskie na całym świecie, jak również zasiadał w jury licznych konkursów międzynarodowych. Zarejestrował szereg CD na historycznych organach włoskich i niderlandzkich, nagrywał także dla radia BBC. Matteo Imbruno jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Organowego Jana Pieterszoona Sweelincka oraz Fondazione Accademia di Musica Italiana per Organo w Pistoi.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Wiersz "Zdanie" poety Tadeusza Dąbrowskiego został wyróżniony w amerykańskim: