• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Wieczorek z książką: K. Kuszyk, Poniemieckie

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu "Wieczorek z książką". 8 listopada o godzinie 18:00 w Sopotece spotkamy się, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze. Na pierwszym spotkaniu wybraliśmy lekturę do omawiania: Poniemieckie Karoliny Kuszyk (Wydawnictwo Czarne).

Poniemieckie wciąga i porusza, zwłaszcza gdy dorastało się w poniemieckim miejscu. Opisane w książce wspomnienia to próba rozprawienia się z przeszłością, którą często się wypiera; o której czasem nie ma się świadomości. Autorka szuka odpowiedzi na pytania: czy poniemieckie rzeczy to śmieci, które należy wyrzucić? Czy dom poniemiecki jest domem gorszym? Ile nagrobków i śladów niemieckości zakopanych jest głęboko pod ziemią terenów "odzyskanych"?

Spotkania będą przestrzenią do rozwoju swoich zainteresowań oraz szansą na angażującą dyskusję o książkowych nowościach i klasyce przy kawie i herbacie. Zapraszamy wszystkich, dla których czytelnictwo jest pasją, ale też tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z literaturą jako hobby.

Spotkania poprowadzi nasza bibliotekarka Weronika Wieczorek, z wykształcenia filolog i historyk. Jest miłośniczką klasyków literatury, choć z ciekawością obserwuje aktualności na rynku wydawniczym. W czasie wolnym podróżuje i tańczy.

Opinie

Sprawdź się

W 2012 roku Gdańsk był jednym z gospodarzy:

 

Najczęściej czytane