Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wieczorek anarchistyczny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr Atelier
data premiery:
14 sierpnia 2003
Wieczorek anarchistyczny
9.0 12 ocen 1 10
Stajnia Pegaza
"Wieczorek anarchistyczny"


inspiracja: "Wilk stepowy" Hermanna Hessego

Głównym tematem spektaklu jest inicjacja duchowa człowieka. "To kryzys człowieka i artysty, niepokojący stan świata i refleksja nad nim staje się trójwymiarową, naszą, teatralną opowieścią" - mówi Ewa Ignaczak. Na motto spektaklu wybrano fragment "Wilka...":

"Większość ludzi nie chce pływać, dopóki nie nauczy się pływania. Czy to nie dowcipne? Oczywiście nie chcą pływać! Urodzili się przecież dla ziemi, nie dla wody. I oczywiście nie chcą myśleć, gdyż stworzeni zostali do życia, a nie do myślenia! Tak, a kto myśli i kto z myślenia czyni sprawę najważniejszą, ten wprawdzie może w tej dziedzinie zajść daleko, ale taki człowiek zamienił ziemię na wodę i musi kiedyś utonąć."

Skupienie wykonawców, kreowane przez nich przemyślane i wiarygodne postacie oraz wspaniała reżyseria sprawiają, że ten kameralny, nawet intymny spektakl, w którym prócz rozmowy bohaterów tak mało się dzieje, przykuwa uwagę.

"Powieść Hessego jest jedną z tych książek, w których każde pokolenie znajduje własny skarb. Odkryta przez bitników, jedna z biblii kontrkultury, skupia się na ważnej dla każdego kwestii: na ile można pozostać wolnym w świecie, gdzie reguły gry są od dawna ustalone. I jaka jest cena za wewnętrzną wolność. Ewa Ignaczak egzystencjalny dramat głównego bohatera pokazała prostymi, czytelnymi środkami.", Aleksandra Kozłowska, "Gazeta Wyborcza"

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

Obsada: Grzegorz Sierzputowski i Grzegorz Szlanga

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery