stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wieczór z Gwiazdami: Okno + Śladami Dzieci

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na Wieczór z Gwiazdami: Okno + Śladami Dzieci do Teatru na Plaży.

paź 4

niedziela, godz. 12:00

Gdynia,
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
gru 19

sobota, godz. 10.00, 13.00, 16.00

bilety 40, 80, 110 zł
Kup bilet
Klub Inicjatyw Twórczych - "Okno" + Teatr Playback - "Śladami Dzieci"

Teatr Playback jest specyficzną formą, która leży na dwóch płaszczyznach, z których czerpie techniki oraz siłę przekazu. Psychodrama oraz teatr, obydwie te płaszczyzny w swojej pierwotnej formie często splatają się ze sobą w mniejszym lub większym stopniu, ale w Teatrze Playback jest to szczególny rodzaj związku. Prezentujemy nowy rodzaj teatru, pozwalający w pełni zaistnieć konkretnym historiom widzów.

Każdy spektakl potrzebuje scenariusza - w Teatrze Playback takim autorem jest Widz, który opowiada swoją historię i zostaje ona odegrana na scenie dla wszystkich innych widzów. Po podjęciu takiej decyzji widz otrzymuje wsparcie i opiekę ze strony osoby prowadzącej spektakl (gdzie indziej zwanej reżyserem), który podczas przedstawienia jest łącznikiem pomiędzy nim a aktorami.W przestrzeni publicznej całej Europy toczy się dyskusja dotycząca stanowisk różnych społeczeństw, wobec losu uchodźców i nielegalnych imigrantów. Dyskusja ta zbyt często budzi konflikty i przybiera charakter politycznych targów. Naszym zdaniem, ważniejsze jest nawiązanie relacji i otwarcie się nawzajem na swoje potrzeby, poprzez działania artystyczne, szczególnie w lokalnym środowisku gdzie oba światy realnie się ze sobą ścierają.

Obsada:
Agata Sidorek - aktorka
Magdalena Peron-Szott - aktorka
Jarosław Rebeliński - aktor
Michał Faron - aktor
Piotr Radzio - oprawa muzyczna

O Teatrze:
Pierwszy Teatr Playback w Polsce został założony w 2016 r. w Krakowie przez grupę psychodramatystów z Polskiego Instytutu Psychodramy podczas seminarium prowadzonym przez Ludmiłę Litwinienko. Od tego czasu zagraliśmy na festiwalach w Kijowie, Krakowie Gliwicach; festiwalu Akcept w Gdańsku 2017 i 2018, Międzynarodowym Biennale Terapia i Teatr Łódź 2018, Ośrodku dla Cudzoziemców na Targówku. Zrealizowaliśmy projekt skierowany do osób z Ośrodka Leczenia Uzależnień Kazuniu. Współpracujemy z Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie oraz Polskim Instytutem Psychodramy.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Pierwszy pokaz filmu "Popiół i diament" odbył się w klubie Żak. A gdzie i w którym roku odbył się drugi?