• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wieczór poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu - spektakl Lunapark i koncert Czarno-Białe Ślady

Zapraszamy na wieczór poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu na który złoży się spektakl Lunapark i koncert "Czarno-Białe Ślady" z udziałem Jacka Bończyka, Zbigniewa Krzywańskiego oraz Kuby Nowaka.

Lunapark - spektakl Spektakl to artystyczny felieton o czasach PRL-u i jednocześnie autorski zapis zmagań artysty w walce o niezależność w obliczu cenzury. W przedstawieniu usłyszymy zarówno te najbardziej znane, jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Ciechowskiego - słynnego Obywatela GC, lidera grupy Republika. Zabrzmią: "Śmierć w bikini", "Biała flaga", "Mamona", "Nieustanne tango", "Nie pytaj o Polskę", "Arktyka", "My lunatycy", "Psy Pawłowa", "Hibernatus", "Znak "="", "Tu jestem w niebie". Utwory układają się w opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, rozterkach, lękach i pragnieniach młodych ludzi.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Spektakl powstał jako egzamin podsumowujący letnią sesję III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 2018-2021 był pokazywany na deskach Teatru Narodowego, a od marca 2022 r. został włączony do repertuaru Teatru. "Lunapark" od dnia premiery zyskał ogromną popularność i miano kultowego.

Występują:
Kamila Brodacka,
Klaudia Kulinicz,
Zuzanna Saporznikow / Karolina Piwosz,
Marta Sutor,
Marcin Franc / Mikołaj Śliwa,
Aleksander Kaźmierczak,
Konrad Szymański / Marek Zawadzki
Reżyseria: Anna Sroka-Hryń
Aranżacje: Mateusz Dębski
Reżyseria światła: Piotr Hryń

Projekt "Czarno-Białe Ślady" - koncert - Bończyk | Krzywański | Nowak

"Czarno-białe ślady" to projekt, który powstał w 2013 r. z okazji kolejnej smutnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Koncert odbył się przy ul. Mysiej 3 w Warszawie w niegdysiejszej siedzibie cenzury. Występ został na tyle ciepło przyjęty, że... "Czarno-białe ślady" trwają już ponad 9 lat, a początkowo dwuosobowy skład - Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański - powiększył się o Kubę Nowaka. "Zagraliśmy zamknięty, wręcz intymny koncert, sprawiając sobie przyjemność występu w świetnym miejscu, w otoczeniu zawodowych realizatorów, prezentując nowe wersje znanych republikańskich utworów. Ale w szczególny sposób dotarło też do nas, że każdy przekaz czy artystyczna wiadomość, muszą mieć możliwość dotarcia do odbiorcy. Potrzebujemy tej relacji jak tlenu. A pozbawieni jej pozwalamy na zadawanie zbyt wielu bezradnych pytań o sens naszej drogi. Zapis i przebieg tej sesji nagraniowej poleciał w radiowy eter i pozostaną na tej płycie. Zawsze warto zostawić po sobie jakieś ślady." - opowiadają muzycy.

Czas trwania:
65 minut

Opinie

Sprawdź się

Czego symbolem jest opłatek wigilijny?