• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wieczór Trzech Króli - spektakl gościnny

musical
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
2 godz. 10 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
7.0
2 oceny
Wieczór Trzech Króli (Armenia)
William Szekspir
Musical Comedy Theatre

Przedstawienie jest jasne, kolorowe, zagrane w rytmie deszczu, przy dźwiękach pobrzmiewającego klawikordu. Bohaterowie starają się pokonać złą pogodę za pomocą wstążek i wirujących parasolek. Spektakl otwiera postać Klowna, który nie zważając na deszcz wychodzi na scenę z Szekspirem - marionetką i wita publiczność. Londyński Big Ben, wciąż wskazujący za pięć dwunasta, gra kluczową rolę w tej fantazji na temat miłości, nakazując widzom czekać na tajemniczą północ.

Trójkąt Viola - Orsino - Olivia czeka na rozwiązanie miłosnej zagadki, podczas gdy reszta postaci bawi publiczność licznymi komicznymi scenami. Wszyscy bohaterowie sztuki w pewien sposób tracą rozum z miłości, każdy zgodnie ze swoją osobowością. Komedia grana jest na prawie pustej scenie (stałym elementem jest tylko ławeczka), która wypełniana jest "żywymi dekoracjami" tańczącymi dziewczętami z gałązkami, które tańcząc tworzą ruchomą scenografię. Spektakl będący muzyczna komedią jest uzupełniany lirycznymi piosenkami zakochanych i Klowna. W tej wersji sztuki Szekspira wszystko kończy się dobrze a finał przepełniony jest muzyką i tańcem.

Spektakl został nagrodzony jako najlepsze przedstawienie 2009 roku nagrodą "Artavazd".

Reżyseria: Yervand Khazanchyan

Musical Comedy Theatre ErywańTeatr Muzyczny, otwarty w Erywaniu w 1942 roku, jest pierwszym profesjonalnym teatrem muzycznym i komediowym w Armenii. Poeta Avetick Isahakya powiedział: "[teatr] powstał we właściwym momencie - wtedy, gdy potrzebna była nadzieja i otucha dla ludzi cierpiących z powodu wroga". W repertuarze teatru znajdują się m. in. dzieła armeńskich kompozytorów i pisarzy, jak również przedstawienia oparte na wielkich światowych dziełach J. Straussa, J. Offenbacha, I. Kalmana, W. Szekspira, Moliera, Lope de Vegi, C. Goldoniego i innych. Obecnie dyrektorem teatru jest Yervand Khazanchyan.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery