• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Wieczór Autorski - spotkanie z Olą Kiełb i Anną Gładkowską - promocja książki "Na przełęczy" i koncert

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór autorski promujący nowo wydaną powieść obyczajową Na przełęczy napisaną przez dwie koleżanki z jednego podwórka, Annę Gładkowską i Aleksandrę Kiełb-Szawułę (wokalistkę zespołu Stare Dobre Małżeństwo) na podstawie prawdziwych doświadczeń i przygód kilku Polek, które wybrały w latach 80-tych życie na obczyźnie. W centrum tej historii jest przeszłość, splot wydarzeń, który doprowadzi do punktu wyjścia, do tego codziennego życia na przełęczy.

I choć ta przeszłość pełna jest trudnych i ciężkich wydarzeń, problematycznych związków, trudności rodzinnych, odnajdowania się w nowej przestrzeni, choć co i rusz wymusza trudne decyzje, nie brakuje w niej pogody/z recenzji historyka i krytyka literatury, Pawła Marciszewskiego.

Być może nawet nie istnieje już emigracja w tradycyjnym rozumieniu, a jedynie mniej lub bardziej planowe poszerzenie granic rozpoznanego świata, które mają się nijak do podziałów administracyjnych, narodowych czy państwowych. Autorki pozostawiają czytelnika z tym nieznośnym dylematem i może właśnie dlatego Na przełęczy należy do tych książek, które nie przestają niepokoić i na trwałe lokują się w pamięci/z recenzji dra Tomasza Gruchota historyka literatury, krytyka literackiego.

Fakty splatają się tu z fikcją, powieść napisana została w lekkim stylu, choć dotyczy zdarzeń poważnych, a nawet dramatycznych, z wielką dbałością o realia codzienne. Namawia czytelnika do snucia refleksji, zatrzymania się nad na pozór zwykłymi sprawami z życia toczącego się na przełomie wieków.

Wyd. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, seria Biblioteka Ostrowska, 2021.

Anna Gładkowska geograf, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu w Genui, podróżniczka, tancerka z tytułami mistrzowskimi, prowadzi własną szkołę tańca ANCOR, dyplomowana sędzia i nauczycielka tańców towarzyskich, od 1990 roku mieszka i pracuje we Włoszech.

Aleksandra Kiełb-Szawuła polonistka, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poetka, autorka ballad, kompozytorka i pieśniarka, przez wiele lat związana z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, obecnie występuje z zespołem U STUDNI mistrzami poezji śpiewanej.

W dorobku posiada pięć autorskich płyt oraz nagrania zespołowe. Opublikowała tomiki wierszy: Niedojrzale czereśnie, W Nanibowie, Fastrygi, Droga do BetlejemLepieje, lepieje, kto chce niech się śmieje jej utwory znajdują się w kilkunastu antologiach i śpiewnikach.

Wieczorowi będzie towarzyszył Recital ballad autorskich NA ROZSTAJACH SŁÓW
Ola Kiełb-gitara, śpiew;
Gościnnie Przemysław Kiełpiński gitara.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się pierwsze edycje Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - dzisiejszej wizytówki Gdyni?