stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Widoki po

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Widoki po Jadwiga Sankowska.

Zapraszamy na wystawę obrazów, którym nadano tytuły otoczką niedomówienia. Kojarzą się przeważnie z wodą, a wspomnienia utrwalone na płótnie wypłynęły z wód morskich, jeziornych, rzecznych w otoczce lasów.

"Bez sztuki życie byłby nie do zniesienia. Dzięki niej możemy tworzyć światy, które wcześniej nie istniały... Widoki po to moje reminiscencje, przetrawione obrazy w czasie letniego, wakacyjnego życia z przyrodą i ludźmi. Z perspektywy czasu przychodzą wspomnienia, myśli które transformuje na płótno. Często zastanawia mnie, że ważne, spektakularne zdarzenia nie zapadają w pamięci tak mocno jak te pozornie drobne, pozornie nic nie znaczące... myślę , że wiele osób tego doświadcza"- mówi o swojej wizji autorka.

Jaga Sankowska zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem. Jest również aktorką Miejskiego Teatru "Miniatura" w Gdańsku. W latach 1997-2010 prowadziła warsztaty teatralne i plastyczne (tkanina) w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Tczewie. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Twórczość Jagi Sankowskiej to również autorskie przedstawienia (pomysł, scenografia, reżyseria), z udziałem uczestników terapii zajęciowej w Tczewie, które zostały nagrodzone między innymi na przeglądzie "Albertiana" 2009 r. (2. miejsce dla przedstawienia "Przystanek Łąka" ) oraz na międzynarodowym przeglądzie "Teatry Wspaniałe" w Tczewie w 2010 r. (nagroda jury dla przedstawienia "Życie Jest Piękne").

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najmniejsza scena Teatru Wybrzeże liczy: