stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Widoki po

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Widoki po Jadwiga Sankowska.

2 września - 15 października 2020

Wstęp wolny
Zapraszamy na wystawę obrazów, którym nadano tytuły otoczką niedomówienia. Kojarzą się przeważnie z wodą, a wspomnienia utrwalone na płótnie wypłynęły z wód morskich, jeziornych, rzecznych w otoczce lasów.

"Bez sztuki życie byłby nie do zniesienia. Dzięki niej możemy tworzyć światy, które wcześniej nie istniały... Widoki po to moje reminiscencje, przetrawione obrazy w czasie letniego, wakacyjnego życia z przyrodą i ludźmi. Z perspektywy czasu przychodzą wspomnienia, myśli które transformuje na płótno. Często zastanawia mnie, że ważne, spektakularne zdarzenia nie zapadają w pamięci tak mocno jak te pozornie drobne, pozornie nic nie znaczące... myślę , że wiele osób tego doświadcza"- mówi o swojej wizji autorka.

Jaga Sankowska zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem. Jest również aktorką Miejskiego Teatru "Miniatura" w Gdańsku. W latach 1997-2010 prowadziła warsztaty teatralne i plastyczne (tkanina) w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Tczewie. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Twórczość Jagi Sankowskiej to również autorskie przedstawienia (pomysł, scenografia, reżyseria), z udziałem uczestników terapii zajęciowej w Tczewie, które zostały nagrodzone między innymi na przeglądzie "Albertiana" 2009 r. (2. miejsce dla przedstawienia "Przystanek Łąka" ) oraz na międzynarodowym przeglądzie "Teatry Wspaniałe" w Tczewie w 2010 r. (nagroda jury dla przedstawienia "Życie Jest Piękne").

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?

 

Najczęściej czytane