stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Widnokrąg - Katarzyna Karpowicz

Widnokrąg to tytuł wystawy Katarzyny Karpowicz, słowo potocznie oznacza linię zetknięcia Nieba i Ziemi. Po przeczytaniu książki Wiesława Myśliwskiego o tym samym tytule, artystka świadomie użyła tego samego słowa do nazwania najnowszej wystawy.

Nick Wadley w Gdańsku

13 grudnia 2018 - 17 lutego 2019, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Gdańskie Biennale Sztuki 2018 - wystawa

15 grudnia 2018 - 3 lutego 2019, godz. 12:00 - 19:00

Wstęp wolny


Widnokrąg jest ściśle związany z obserwatorem, widzem - tym razem odbiorcą sztuki. Fizycznie im wyżej ponad powierzchnię terenu lub akwenu jest wzniesiony obserwator, tym odleglejszy jest jego widnokrąg. Namalowane baseny, sadzawki, zagajniki, wnętrza to wyznaczniki artystycznego widnokręgu, zawsze w połączeniu z człowiekiem, jako równorzędnie ważnym elementem kompozycji i nami - obserwatorami.

W malarstwie K. Karpowicz doświadczamy granic między duchowością a cielesnością, między niewidzialnym a widzialnym, między nocą a dniem, między przeszłością i tym co teraz - im dalej spojrzymy, tym szersze mamy spektrum widzenia. Im więcej zadamy sobie pytań dotyczących rzeczy istotnych, tym większą satysfakcję odczujemy w obcowaniu z malarstwem Katarzyny Karpowicz - niedawnej absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kolekcja dotąd nie wystawianych obrazów to owoc kilkumiesięcznej, konsekwentnej pracy, wielu lat obserwacji i doświadczeń. Patrząc na postaci z płócien gubimy granicę między światem namalowanym, a tym poza nim. Obserwując twarze kobiet z obrazów, ja która poznałam osobiście malarkę, odnajduję w nich jej delikatność i zamyślenie. Zastanawiam się, który ze światów jest jej/naszą realnością i jaki jest jej/nasz "Widnokrąg".

/Gosia Golińska/


wernisaż - 9 sierpnia 2012 (czwartek) godz.19:00

Galeria Sztuki Współczesnej "Od czasu do czasu..."
Gdynia, ul. Armatorów 31
wtorek - piątek 12:00-18:00
sobota 11:00-16:00

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij