• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wesołe kumoszki z Windsoru. Teatralny Pasjans

Farsa? Komizm słowny? Jednym słowem - mnóstwo powodów do śmiechu? Tak! "Wesołe kumoszki z Windsoru" to wyborna komedia Szekspira, niezwykle lubiana przez widzów. Jest to jedyna opowieść, która dzieje się w czasach współczesnych Szekspirowi, wśród mieszczan. Silne postaci kobiece - pani Ford, pani Page, pani Chybcik - siłujące się z niezrównanym intrygantem Falstaffem, to gwarancja sukcesu tego dzieła!

mar 8

piątek, godz. 19:00

bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
kwi 22

poniedziałek, godz. 12:00

Wstęp wolny
WTZ "Cisza" - Gdynia
liderka: Magdalena Cieślik oraz Anna Sochacka
reż. Monika Jarząbek

Grupa Teatralna "Zryw" - Malbork
lider: Robert Puczka
reż. Mażka Wojciechowska

Koło Teatralne "STAGE" - I LO Rumia
liderka: Agata Schulz
reż. Rafał Ostrowski

Teatralny Pasjans to projekt łączący młodzież, osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami. Już po raz 8-my otwieramy możliwość uczestniczenia w twórczym procesie kreowania spektaklu i wyzwolenia prawdziwych teatralnych emocji. Teatralny Pasjans skierowany jest do grup uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z Trójmiasta i okolic. W swoich lokalnych ośrodkach/miejscowościach, pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, uczestnicy przygotowują własną adaptację sceniczną jednego z dzieł Szekspira. Jeden tekst jest jednocześnie przygotowywany przez jedną grupę seniorów, jedną uczniów i jedną grupę osób z niepełnosprawnościami.

Jest to projekt pobudzający pasje, integrujący różne środowiska, przywracające godność i dumę z własnych osiągnięć. Choć na co dzień jesteśmy różni w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem tym samym tekstem teatralnym. Jedni po drugich wcielamy się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie nawzajem. I pokazuje, że każdy człowiek ma coś absolutnie niezwykłego do zaoferowania światu.

W ósmej edycji Teatralnego Pasjansa grupy uczestników zmierzą się z tekstami Williama Szekspira trzy grupy zrealizują Otella, następne Koriolana, a trzy kolejne Wesołe kumoszki z Windsoru. Każdej grupie przydzielimy profesjonalnego reżysera, który będzie pracował z nią w wybranym przez grupę miejscu. Finał projektu odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 4-6 grudnia 2023.

Informacja o biletach

Wstęp wolny - po okazaniu bezpłatnej wejściówki, do odebrania w kasie GTS od dnia 20.11.2023.Opinie

Sprawdź się

Hans Castorp, bohater jednej z książek Pawła Huelle, został "pożyczony" z powieści...

 

Najczęściej czytane