stat
Impreza już się odbyła

Weronika Wysocka - Nobody's fool

Weronika Wysocka | Nobody's fool - Obserwacja z góry, monitorowanie jak z kamer CCTV. Podglądanie performanceu codziennej pracy poruszających się jak avatary, czy postaci z Simsów pracowników fizycznych. Po dłuższej chwili widać zależności, wewnętrzny porządek i hierarchię. Mimo żółtych, odblaskowych kamizelek w tłumie przechodniów pozostają oni ledwo dostrzegalni. Kiedyś wynoszeni na sztandary, dumni i nagradzani, dziś niewidoczni i marginalizowani. 

9 września - 29 października 2021, godz. 18:00

Wstęp wolny

6 - 31 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny
Tytuł pracy Nobodys fool nawiązuje do poezji proletariackiej w czasów wielkiej depresji w Stanach Zjednoczonych, kiedy wydawane były liczne magazyny i biuletyny skierowane specjalnie dla robotników. W czasach gig economy, popularności umów B2B Weronika Wysocka fantazjuje o unii robotników, pracowników fizycznych i artystów-prekariuszy. Mimo postępującej alienacji łączy ich funkcjonowanie na granicy bezpieczeństwa socjalnego. Ze swojej szczelnej bańki informacyjnej artystka tęskni za platformą spotkania, czasami, kiedy sztuka, poezja i praca umykały sztywnym podziałom i hierarchiom. Artystka spoglądająca ze swojego tymczasowego work spaceu prowadzi wewnętrzny dialog i flirtuje z myślą postmarksistowską.

Weronika Wysocka (ur. w 1994 r.) w swojej praktyce artystycznej porusza m.in . takie zagadnienia jak postęp technologii i jego wpływ na człowieka i naturę. Posługuje się narracyjnymi tekstami, inspirowanymi wiadomościami przepływającymi przez komunikatory, wydobywając z nich odbicie psychicznej kondycji człowieka. Jej wizualne eseje tłumaczą amplitudy nowej emocjonalności wynikającej z połączenia świata rzeczywistego oraz interfejsu. Ukończyła ASP w Warszawie w Pracowni Działań Przestrzennych, studiowała także na Universität der Künste w Berlinie i Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie. Jej prace były pokazywane m.in . w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, MSN w Warszawie, TOP Photography Museum Tokio, Backehause Art Complex Miami. 
______________________________________________________________________________________

Otwarcie: 18.09.2021 godz. 19:00
Wystawa czynna w dniach 18.09-16.10.2021 / godz. 12:00 22:00
______________________________________________________________________________________

Wystawa realizowana w ramach projektu pt. OPEN. 
Projekt OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Kurator: Sylwester Gałuszka
Współpraca: Michalina Sablik
Organizator: Kolonia Artystów
Patronat medialny: 
Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki oddział Muzeum Narodowego zlokalizowany jest w Spichlerzu Opackim?