stat

Wernisaż wystawy malarstwa Aśki Borof

Wernisaż wystawy malarstwa Aśki Borof. Projekt "Dzielnica Górki Zachodnie" to malarska i dźwiękowa inwentaryzacja mieszkańców Górek, ich zwierząt oraz domów.

15 - 31 października 2021, godz. 16:00 - 20:00

Gdańsk, ul. Szopy (LKW GALLERY)
Wstęp wolny
"Każdego dnia w drodze na przystanek autobusowy mijam moich sąsiadów. Jesteśmy małą społecznością, znamy się lubimy i wspieramy. Kultywujemy małe tradycje: różaniec po śmierci kogoś z rodziny, śpiewanie majowego pod krzyżem, strojenie ołtarza na Boże Ciało. Komentujemy huczne wesela, atak agresywnego psa albo pijacką libację na murku. Moim założeniem jest dokumentacja życia mieszkańców wyludniającej się dzielnicy."

Aśka Borof - absolwentka ASP Gdańsk. Od lat pasjonująca się sztuką i muzyką ludową. Współtworzyła zespół śpiewaczo - performatywny Trzycórki a obecnie Odłam Źdźbło, zajmujący się śpiewem odnoszącym się do tradycji obrzędów ludowych. Na potrzeby projektu Odłam Źdźbło szyje stroje inspirowane ludowymi strojami ślubnymi. W swojej twórczości przedstawia trendy w modzie, zabobony dotyczące kobiet w ciąży (wycinanka), zwyczaje ludowe (haft), degradacje środowiska (makatki) oraz życie dzielnicy (Górki Zachodnie).


Wernisaż odbędzie się 3.09.2021 o godz. 18:00.
Ekspozycja wystawy odbędzie się w terminie 3 - 30 września 2021


W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?