• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wernisaż wystawy Zmieniamy Abrahama

W piątek, 10 lutego w InfoBoxie na ulicy Świętojańskiej odbędzie się wernisaż prac konkursowych "Zmieniamy Abrahama". Wystawa poświęcona będzie propozycjom zmian w Śródmieściu Gdyni, które mogą poprawić jego wizerunek, jak i komfort pieszych.

lis 28

poniedziałek, godz. 18:00

Wstęp wolny
gru 2

piątek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny
Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Starowiejska/Miasto Wspólne, we współpracy z Politechniką Gdańską. Jego ideą jest stworzenie nowej, przyjaznej pieszym koncepcji ulicy Abrahama w Gdyni. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano dwa spotkania warsztatowe, w czasie których uczestnicy (głównie studenci Wydziału Architektury PG) mieli za zadanie opracować plan przebudowy odcinka ulicy Abrahama - od ul. 10 Lutego do ul. Batorego. Ostatecznie, do konkursu zgłoszono 9 zespołowych prac.

"Przeprowadziliśmy cały proces - od wypromowania pomysłu w BO, przez wygraną, zorganizowanie konkursu i pokazanie potencjału tej ulicy. Teraz na podstawie studenckich prac będziemy mogli rozpocząć dyskusję nad ostatecznym kształtem Abrahama, do czego zachęcam mieszkańców, właścicieli nieruchomości i wszystkich gdynian" - mówi Łukasz Piesiewicz ze stowarzyszenia Miasto Wspólne, pomysłodawca projektu w budżecie obywatelskim.

W skład jury wchodzą między innymi dr inż. arch. Piotr Marczak, mgr inż. arch. Magdalena Erecińska-Piesiewicz ze Stowarzyszenia Starowiejska oraz dyr. Roman Witowski i dyr. Andrzej Ryński z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Mecenasem wydarzenia został trójmiejski deweloper - Invest Komfort, który ufundował również nagrody laureatów konkursu. To nie pierwszy ruch znanego trójmiejskiego dewelopera w stronę wspierania młodych talentów, a także zmiany wizerunku przestrzeni miejskiej w Trójmieście.

Przykładem podobnych działań jest zorganizowany przez firmę, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych
w Gdańsku, ogólnopolski konkurs na rzeźbę "Zderzenie". Po jego rozstrzygnięciu, przy inwestycji Brabank Apartmenty zorganizowano, dostępną dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta, wystawę prac artystów z całej Polski. Laureat konkursu - Damian Kucaba - pracuje obecnie nad rzeźbą, która za kilka miesięcy upiększy teren pomiędzy Brabankiem a Motławą.

Organizatorzy konkursu zachęcają do głosowania na najlepszą pracę na profilu facebookowym stowarzyszenia Miasto Wspólne (www.facebook.com/miastowspolne/). Głosy można oddawać od 4 do 9 lutego, zwycięska praca otrzyma nagrodę publiczności.

Opinie

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?

 

Najczęściej czytane