stat
Impreza już się odbyła

Wernisaż wystawy "Z wiatrem"

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART i Narodowe Muzeum Morskie.zapraszają na wystawę Aliny Jackiewicz-Kaczmarek i Wojciecha Kostiuka zatytułowaną "Z wiatrem".

Gdynia i Pomorze - wernisaż

gru 12

środa, godz. 18:00

Wstęp wolny

Młode malarstwo w Gdańsku - wernisaż

gru 13

czwartek, godz. 12:30

Gdynia,
Wstęp wolny


Wystawę można oglądać w muzeum Daru Pomorza w Gdyni.

Alina Jackiewicz - Kaczmarek - studiowała w PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni profesora Władysława Jackiewicza, kierunek malarstwo, dyplom w 1979 roku. W Akademii Sztuk Pięknych prowadzi pracownię Grafiki Artystycznej, wklęsłodruku. Uprawia grafikę artystyczną, rysunek, malarstwo i fotografię przyrody.

Autorka 34 wystaw indywidualnych, m.in. 2014 rok - "ARCTIC ... it's MAGIC" - Paul Watkins Gallery, Winona State University - Winona, USA, 2013 rok - "Moje Fascynacje" - Galerie haus 23, Cottbus, Niemcy, 2010 rok - "EXPEDITION into another dimension" - Galleri Svalbard - Longyearbyen, Norwegia -Spitsbergen. Uczestniczyła w ponad 140 wystawach zbiorowych Polsce, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Portugalii, Monako, Holandii, Japonii, Korei, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Laureatka 33 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2015 roku otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czterokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Juror wielu konkursów graficznych. Prace graficzne znajdują się w muzeach i kolekcjach w Polsce, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Watykanie, Włoszech, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wojciech Kostiuk - urodził się w 1947 roku w Gdyni. Studia ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, w pracowni doc. Barbary Masalskiej. Zajmuje się grafiką warsztatową i malarstwem. Prowadził działalność pedagogiczną w zakresie wychowania plastycznego.

"W grafice staram się oddać prawdę całkowitą. Przedstawione przeze mnie morze, żaglowce, elementy z Don Kichota oraz wieże Babel tworzą moje alegoryczne sny o świecie. W malarstwie fascynuje mnie faktura i kolor. Nawiązuje tym do techniki graficznej intaglio" mówi Artysta.

Brał udział w około 150 wystawach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Ma za sobą ponad 20 wystaw indywidualnych. Prace Artysty znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą- Niemcy, Finlandia, Szwecja, Dania, Czechy, Litwa, Rosja, Hiszpania, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Argentyna, Boliwia, USA, Kanada, Japonia, Tajwan, Australia.

W ramach imprezy

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij