• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wernisaż wystawy Heleny Sadłek Fantazmaty

Helena Sadłek urodziła się w Świdniku w 1954 roku. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w pracowniach Mariana Bogusza, Mieczysława Hermana, Ryszarda Winiarskiego i Maksymiliana Snocha. Dyplom uzyskała w 1980 w pracowni grafiki u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej.

Od 1991 mieszka i tworzy w Gdańsku. Przez wiele lat zajmowała się pracą pedagogiczną. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień za szerzenie kultury plastycznej wśród młodzieży szkolnej, m.in. Medal Komisji Edukacji Narodowej (1997) oraz nagrody II stopnia Ministra Edukacji Narodowej (1999, 2000). Dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2012, 2017). Inicjatorka i kuratorka wielu wystaw oraz pomysłodawczyni projektu Eugeniusz Geno Małkowski i Koryfeusze Kultury Gdańskiej 2015. Od wielu lat zajmuje się malarstwem. W kręgu jej zainteresowań są odrealnione pejzaże, portrety, martwe natury i abstrakcje.  Miała 21 wystaw indywidualnych. Brała udział w około 40 wystawach zbiorowych.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W kadencji 2018-2022 pełni funkcję viceprzewodniczącej Głównej Komisji Rewizyjnej ZG ZPAP w Warszawie. Należy również do Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki oraz do Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywa się aktor Teatru Wybrzeże, który zagrał w najnowszym filmie Jana Komasy "Hejter"?