• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wernisaż wystawy "Gąski, gąski, do domu!"

Zapraszamy na wernisaż wystawy indywidualnej Marty Marszałek pt. Gąski, gąski, do domu!". Ekspozycja to przede wszystkim wielobarwne ilustracje zarówno te dla dzieci, jak i dla starszych odbiorców zrealizowane w różnych technikach. Nie zabraknie także limitowanych serii sitodruków zrealizowanych w pracowni sity.studio, które polecają się szczególnie do pokoju dziecięcego.

cze 14

piątek, godz. 19.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
MIEJSCE: tuBaza, al. Zwycięstwa 291, Gdynia Orłowo
WERNISAŻ: 26 kwietnia 2024 (piątek), godz. 18:00
EKSPOZYCJA CZYNNA:
każdy weekend, od 27 kwietnia do 2 czerwca, w godzinach 10:00-15:00
WSTĘP: darmowy

OD ARTYSTKI
Na wystawie pt. Gąski, gąski, do domu! prezentuję zbiór prac powstałych na przełomie kilku ostatnich lat. Obrazy wykonane w technice gwaszu i akwareli to wariacje na temat przyrody splątane z motywami z baśni i bajek. Pracom malarskim towarzyszą ruchome ilustracje oparte na prostej kinetyce. Moje bajki zwierzęce nie mają na celu prawienia morałów, wyśmiewania i obnażania ludzkich przywar. Żadnego gderania, tylko zabawa i fantazjowanie. Wbrew pozorom, nie jest to wystawa skierowana wyłącznie do dzieci. Do zabawy zapraszam całe rodziny, zarówno młodych, jak i starszych.

MARTA MARSZAŁEK
Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 roku. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę dydaktyczną w PJATK w Gdańsku na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, gdzie prowadzi pracownię Grafiki Narracyjnej. Pasjonuje się ilustracją i książką obrazkową, jej historią i twórcami. Maluje obrazy o charakterze ilustracyjnym w technice gwaszu, tempery i akwareli. Mieszka i tworzy w Gdyni.

ORGANIZATOR:
~morze

KURATOR WYSTAWY:
Mateusz Żywicki

PRODUKCJA WYSTAWY:
Halszka Gronek-Żywicka i Maja Mosiewicz

PROJEKTY GRAFICZNE:
Mateusz Żywicki i Maja Mosiewicz
na podstawie ilustracji autorstwa Marty Marszałek

PARTNERZY:
tuBaza
Miasto Gdynia

Opinie

Sprawdź się

W 2019 roku w ramach festiwalu Literacki Sopot pisarz znany na całym świecie wystąpił w spektaklu swojego autorstwa. O kim mowa?