stat
Impreza już się odbyła

Wernisaż wystawy Benedykta Kroplewskiego

W lutym br. w galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47 rozpocznie się wystawa twórczości Benedykta Kroplewskiego. Benedykt Kroplewski jest twórcą oryginalnych i niezwykle interesujących kompozycji malarskich. Jego prace epatują mistrzostwem, swobodą malarskiego warsztatu. Oddychają niepohamowaną wyobraźnią twórczą, fascynują złożonością kompozycji i wielością znaczeń.

cze 3

środa, godz. 18:00

Gdańsk, online
Wstęp wolny
Pejzaże autorstwa Benedykta Kroplewskiego to kompozycje, które z wirtuozerią wymykają się regułom czy konwencjom tradycyjnego malarstwa pokazując tajemnicę świata, zdobyczy ludzkości przez pryzmat nieokiełznanej wyobraźni twórczej. Autor prowadzi barwny dialog z surrealistycznym i regionalistycznym przetworzeniem rzeczywistości wprowadzając wielowątkową narrację, animusz i wiarę w człowieka oraz nieograniczone możliwości świata. Wystawa będzie inspirującym wydarzeniem artystycznym. Wernisaż odbędzie się 18.02.2019 r.

Serdecznie zapraszamy.

Benedykt Kroplewski urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w PWSSP na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof.Adama Harasa, Romualda Pietkiewicza, Marka Freundeireicha i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem. Wystawiał w wielu miastach polskich między innymi we Wrocławiu, w Warszawie, w Poznaniu, w Bydgoszczy, w Białymstoku, w Szczecinie, w Lublinie, w Elblągu, w Toruniu, w Gdańsku, w Malborku, w Lesznie, w Kaliszu, w Pleszewie... oraz za granicą w USA, w Grecji, Nepalu, Japonii, Armenii , we Włoszech, w Niemczech, w Holandii,w Belgii, w Szwecji, w Rosji, na Litwie, na Łotwie, na Ukrainie , we Francji ... .

Otrzymał wyróżnienia i nagrody w konkursach i festiwalach:

"Gdański Plakat Roku", 1979 r.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku,1999 r. (nagroda za plakat)

"Minima de...", Bytom, 1994 r.

Plener malarski, Białowieża, 1999 r.

"Wisła w akwareli", Włocławek, 1995 r.

Salon elbląski Galeria EL, Elbląg, 1981 r., 2002 r.

"Triennale Martwej Natury", Sieradz, 2001 r.

"Biennale Małych Form Malarskich", Toruń, 2003 r.

"Biennale Malarstwa i Tkaniny", Gdynia

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?