• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wernisaż obrazów Jadwigi Hajdo w UV

Zapraszamy na wydarzenie pełne ŚWIATŁA, RUCHU i DŹWIĘKU. W środę 8 maja w Food Hall Montownia odbędzie się wernisaż magicznych obrazów Jadwigi Hajdo w świetle UV, któremu towarzyszyć będzie koncert Roberta Usewicza, znanego jako Navigator Dźwięku oraz występ taneczny duetu Luna. Wydarzenie jest preludium trzeciego gdańskiego Festiwalu Światła, który już 10 i 11 maja rozświetli Górę Gradową instalacjami świetlnymi oraz pokazami artystycznymi i technologicznymi.

lip 26

piątek, godz. 18:00

Wstęp wolny
Sopocka artystka, Jadwiga Hajdo zabierze nas w podróż do krainy baśni. Jej energetyczne, fluorescencyjne malarstwo pod wpływem światła UV ożyje i zmieni przestrzeń Montowni w mistyczną krainę. Wrażenie spotęgują kojące dźwięki harfy w wykonaniu Roberta Usewicza, oraz pokaz Duetu Luna, który ruchem świecących skrzydeł płynnie połączy światło obrazów z dźwiękami harfy. Wydarzenie będzie wyjątkową okazją, aby doświadczyć tego, jak światło przekształca percepcję rzeczywistości, a dźwięk pobudza wyobraźnię i przenosi w zupełnie nowy, niematerialny wymiar. Odwiedźcie to niesamowite wydarzenie i pozwólcie się oczarować światłem, ruchem i dźwiękiem w wykonaniu trójmiejskich artystów!

Festiwal Światła

Wydarzenie, które łączy sztukę, naukę i technologię, ale przede wszystkim, łączy ludzi. Tegoroczna edycja Festiwalu Światła odbędzie się pod hasłem Światło w naszym życiu. Już 10 i 11 Maja w Hevelianum będziecie mieli okazję wyruszyć w fascynującą podróż po różnorodnych aspektach światła, które kształtują nasze codzienne doświadczenia. Będzie to prawdziwa uczta dla zmysłów, pełna niezwykłych pokazów świetlnych, mappingów, instalacji, wystaw oraz emocjonujących koncertów.

Jadwiga Hajdo
@hajdoart autorka kolorowych abstrakcji, bywa często nazywana Artystką Ducha. Poprzez dogłębną i pełną fascynacji obserwację przyrody, przelewa swoje odczucia na płótno, ukazując intensywność i piękno całej gamy barw otaczającego nas świata. Charakterystyczny dla jej prac jest efekt trójwymiarowości, który autorka osiąga podświadomie odzwierciedlając promienie słońca przebijające przez liście i gałęzie roślin. Dzięki dynamicznym pociągnięciom pędzla wyzwala kolorystyczną i wysoce energetyczną wibrację, a jej dzieła nabierają niezwykłej ekspresji. Z czasem odkryła, że jej obrazy zyskują zupełnie nowe oblicze w świetle UV. Zachwycona tym efektem, zaczęła stosować farby UV, które stały się znakiem rozpoznawczym jej malarstwa.

Robert Usewicz (Navigator Dźwięku)
Navigator Dźwięku to niezwykły artysta, którego życiowa droga prowadziła przez labirynty muzyki rozrywkowej, aż do odkrycia głębokiej mocy dźwięku i światła wewnętrznego. Jego podróż rozpoczęła się w punkcie, w którym doświadczenie zdawało się osiągnąć swoje apogeum, jednak właśnie wtedy odkrył nowy świat - Świat Świętych Dźwięków. Przez lata poświęcił się praktyce medytacji, zgłębianiu tajemnic starożytnych instrumentów i poszukiwaniu nowych wyrazów dźwiękowych. Odkrycie mocy dźwięku gongu stało się centralnym punktem jego twórczości, prowadząc go do roli przewodnika w wewnętrznych podróżach uzdrawiających. Niezwykła harfa Navigatora jest materializacją jego wizji, służącą jako narzędzie transformacji i przekazu dźwiękowego dla ludzkości.

Duet Luna
Duet Luna to dwie przyjaciółki, które od ponad dziesięciu lat łączy pasja do tańca i technologii. Poznały się tańcząc zmysłowy, pełen głębi i emocji taniec orientalny. Wspólnie zaczęły eksplorować inne style, od klasyki po folklor, oraz eksperymentować z wykorzystaniem atrybutów takich jak jedwabne woale, wachlarze, czy skrzydła. Ich choreografie łączące taniec orientalny z elementami innych stylów, były doceniane na wielu festiwalach i konkursach w Polsce i za granicą.

Organizatorzy:
LarT Agency
@lart_agency
https://lartagency.com/pl/collections/jadwiga-hajdo

Festiwal Światła
@festiwalswiatla
https://festiwalswiatla.hs3.pl/

FoodHall Montownia
@foodhallmontownia
https://www.montowniafoodhall.pl/

Hevelianum
@hevelianum
https://hevelianum.pl/

Hackerspace Trójmiasto
@hackerspacetrojmiasto
https://hs3.pl/

Opinie

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?