• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wernisaż W MROKU... Marka Leszczyńskiego

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Marka Leszczyńskiego. Na wernisażu będzie możliwość porozmawiania z artystą a na każdego z gości będzie czekała bezpłatna lampka wina.

W MROKU portrety Homo sapiens obu płci jako odwieczne pytanie o stan, kondycję i kierunek ewolucji naszego gatunku w kontekście galopującej rewolucji przemysłowej i kulturowej. Do innych publikowanych zbiorów autora należą:
DŹWIĘK - cykl poświęcony słuchaczom koncertów różnych gatunków muzyki jako dokumentacja nastrojów, aury wynikającej z kontaktu między wykonawcami i słuchaczami.
DUCH - cykl poświęcony sferze duchowej ludzkiej egzystencji. Kto był pierwszy, kobieta czy mężczyzna ? Po co mężczyźnie sutki ? Prace z okresu pierwszej fascynacji możliwościami obróbki
komputerowej.
KIRKUT - cykl dokumentacyjny ginącego na oczach lokalnej społeczności cmentarza żydowskiego w Inowłodzu. Temat tabu w strefie trójkąta inowłodzkiego.
FESTIWAL - praca poświęcona okołofestiwalowym zdarzeniom w relacjach między gośćmi Festiwalu w krajobrazie oraz rdzenną ludnością. Witamy Was chlebem i solą a czasem sztachetą
WERONIKA - świat dziecka skąpanego w słońcu i sielankowej atmosferze wakacji spędzanych na wsi widziany oczami dorosłych ponieważ selfie nie było jeszcze aż tak popularne.
WISTOM - obraz pobojowiska, zamkniętego w okresie transformacji ustrojowej zakładu włókien chemicznych WISTOM w Tomaszowie Mazowieckim. Niechlubna karta historii człowieka spowita mgłą oparów siarki.
WYKLUWANIE - cykl pokazujący stoicką walkę natury i obronę przed dewastacyjną działalnością człowieka w kopalni chalcedonitu w Inowłodzu. Stopniowo, wolnymi krokami w majestacie ewolucji
skała pokazuje nam środkowy palec.
ABAK-rozważania to zapis stanu ducha autora. Zapis korelacji obiektu i obserwatora, świadomości i podświadomości, postrzeganych zjawisk fizycznych, halucynacji oraz wyobrażeń składających się na tzw. fotomorganę.

BIO:
Marek Leszczyński:

Gdynianin. Obecnie mieszkaniec gminy Inowłódz, powiernik lasów kaszubskich i spalskich, muzyk, fotografik, samorządowiec. Od 1976 roku muzyk grup 18 września ATMAN, Teatr Dźwięku ATMAN, PATHMAN. Współtwórca i organizator interdyscyplinarnego Festiwalu Muzyka w Krajobrazie w Inowłodzu - pierwsza edycja w 1996 r. przekształconego w Festiwal w Krajobrazie ostatnia edycja w 2016r.

Opinie

Sprawdź się

Który gdyński teatr wystawia spektakle na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie?