• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Wernisaż wystawy "Do zobaczenia"
PATRONAT

Wernisaż | Sztuka Patchworku | Galeria Peron

"Kobieta pomorska. Sztuka patchworku" to ekspozycja, która prezentuje prace indywidualne oraz kolektywne, stworzone specjalnie na tę wystawę przez pomorskie artystki ze Stowarzyszenia "Patchwork Cokolwiek Pomorski" - mistrzynie igły i nitki.

"Kobieta pomorska. Sztuka patchworku"
Grupa artystyczna "Patchwork Cokolwiek Pomorski":

Sabina Berlińska, Karola Dwórznik, Katarzyna Filipkowska, Maria Gothard Satizabal, Beata Grzonka, Anna Józefczuk, Małgorzata Karmasz, Lucyna Miecznikowska, Karolina Mojko, Joanna Oleś, Kamila Piotrowska, Anetta Plichta, Małgorzata Ratajczak, Dorota Włodarczak, Krystyna Zasońska, Ela Zeman, Marzena Żurawska

Galeria Peron / Stacja Orunia / Gdański Archipelag Kultury
Wernisaż: 07.03.2024 (czwartek) g. 18.00
Czas trwania wystawy: 07.03.24 - 22.03.24

Każdy patchwork to mozaika tkanin, wzorów i barw, która składa się na opowieść o sile, determinacji, ale i delikatności - cechach, które od wieków są przypisywane kobietom. Artystki, poprzez swoje prace, oddają hołd tradycji rzemieślniczej, jednocześnie przekuwając ją w nowoczesne formy wyrazu.

Wystawa "Kobieta pomorska. Sztuka patchworku" to nie tylko pokaz umiejętności i kreatywności twórczyń, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad rolą kobiet w sztuce i społeczeństwie. Każdy kawałek materiału, każdy ścieg, to symboliczny element większej całości, która mówi o jedności, różnorodności i pięknie kobiecej perspektywy.

Zapraszamy do odbycia tej barwnej podróży, która jest świętem wzornictwa, kunsztu i kobiecości. Wystawa dostępna będzie od 8 do 22 marca, dając możliwość zanurzenia się w bogactwie kolorów i faktur, które są niczym płótno malarskie - pełne emocji, opowieści i głębi.

Patchwork Cokolwiek Pomorski jest grupą miłośniczek patchworku i szycia z Pomorza. Grupa ma na swoim koncie wspólne wystawy, a poszczególne artystki prezentacje indywidualne oraz udział w międzynarodowych wystawach i konkursach tkaniny artystycznej. Członkinie spotykają się regularnie na wspólnym szyciu, a celem grupy jest propagowanie patchworku jako techniki wyrazu artystycznego. Wystawa jest kolejną wystawą Grupy w Stacji Orunia, wcześniejsze to "Patchwork Gdański", a także prezentacja prac "Barwy eko-farby" Karoli Dwórznik oraz Eli Zeman.

Opinie

Sprawdź się

Czy w obecnej siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w czasach powojennych, prowadzona była działalność sportowa?