Wiadomości

stat

Weekendowe atrakcje dla rodzin

W ten weekend wybierzecie spotkania z książką, operę czy warsztaty kreatywne?
W ten weekend wybierzecie spotkania z książką, operę czy warsztaty kreatywne? fot. 123rf.com/ Anna Bizoń

Dokąd wybierzecie się z rodziną w tę sobotę i niedzielę? Mamy dla was kilka propozycji, tym razem sporo dotyczy książek i spotkań w bibliotekach. Wybierzecie literaturę, operę czy warsztaty kreatywne?
Światowy Dzień Książek dla DzieciZaczynamy od Biblioteki Manhattan, która w tę sobotę organizuje wiele atrakcji związanych ze Światowym Dniem Książki dla Dzieci. W samo południe wystartują godzinne zajęcia plastyczno-literackie pt. "Warsztat pisarza". Obowiązują na nie zapisy: promocja@wbpg.org.pl. Dla rodziców w godz. 12-12:20 odbędzie się wykład dotyczący faktów na temat zaburzenia autystycznego. O godz. 13 będziecie mogli zobaczyć teatrzyk ze spektaklem "Pomorskie legendy", a o godz. 14 odbędzie się turniej gry planszowej "Mistrz bajek" dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Sobota, godz. 12-15, wstęp wolny.

Otwarcie Biblioteki WiedzyPrzenosimy się do Biblioteki Wiedzy do Gdyni. Tam odbędzie się jej uroczyste otwarcie po remoncie. Czeka na was m.in. spotkanie z edukatorami z Centrum Experyment. Będziecie mogli stworzyć średniowieczy atrament i użyć go do pisania gęsim piórem. Przy okazji zobaczycie, jak wykorzystując różne reakcje chemiczne można wpłynąć na kolor atramentu. Będziecie też mogli zobaczyć pod mikroskopem, jakie tajemnice skrywają przed waszymi oczami zwyczajne - zdawałoby się - rzeczy. W dziale fizyki natomiast wytworzycie napięcie za pomocą generatora Van de Graaffa i zbierzecie ładunki elektryczne wykorzystując maszynę elektrostatyczną. Sobota, godz. 10-14, wstęp wolny.

Wiele weekendowych wydarzeń dla najmłodszych dotyczy książek.
Wiele weekendowych wydarzeń dla najmłodszych dotyczy książek. fot. 123rf.com/ Sergey Nivens

Świat dźwiękówW Operze Bałtyckiej spotkacie Pomposę i Pomposo, którzy przemierzają kolejne muzyczne krainy. Mają misję: oswobodzić Kompozytora, który został porwany przez złego czarownika Bemola. Przy okazji, razem z dziećmi, poznają różne instrumenty muzyczne i tematy związane z muzyką klasyczną. Podczas najbliższego spotkania pt. "W krainie Piano i Forte, czyli o kontrastach i cierpliwości" Pomposa i Pomposo trafiają do krainy, w której czekają na nich nowe, muzyczne przygody. Bohaterowie odkrywają, że cały świat opiera się na kontrastach, które wcale nie są takie złe. Niedziela, godz. 11 i 13. Bilety: 25 zł, bilet rodzinny 2+2: 64 zł.

Kolorowe girlandyWysyp warsztatów wielkanocnych czeka nas w przyszłym tygodniu, ale już w tę sobotę możecie się wybrać do Gdyńskiego Centrum Filmowego. Podczas kreatywnych zajęć pod okiem doświadczonych prowadzących przygotujecie kolorowe girlandy z zajączkami, ozdobne jajka oraz niezwykłe kartki świąteczne, które będziecie mogli wysłać babciom i dziadkom. Sobota, godz. 11-14, wstęp wolny.

Czytanie na dywanieZaczynaliśmy od propozycji książkowych i na nich też zakończymy. Zmieniamy jednak miasto. W Miejscu, w Sopocie, odbędzie się kolejne spotkanie dla rodzin z dziećmi pod hasłem: "Czytanie na Dywanie". Wysłuchacie czytania świeżutkiej książki, która premierę miała niedawno: "Tańcz, Córko Księżyca!". Później, razem z Beatą i Maćkiem z Kamyk Studio, przeniesiecie się muzyczny świat. Poznacie instrumenty, które do czasu niedzielnego słuchowiska mają pozostać tajemnicą. Dajcie się więc wciągnąć w zabawę i wybierzcie do Sopotu. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Aktywne dzieciaki w ramach Free Time FestivalW ramach odbywającego się w Amber Expo festiwalu Free Time, jak co roku nie zabraknie atrakcji także dla dzieci. W festiwalowej krainie zabaw będzie można szaleć do woli w mini planetariach, na trampolinach i dmuchańcach, uczestnicząc w twórczych warsztatach i animacjach. Rodzice będą mogli poszukiwać nowych pomysłów na aktywny wypoczynek dla swoich dzieci na koloniach i obozach. Impreza potrwa od soboty do niedzieli, wejście w godz. 10-17. Wstęp wolny

Opinie (6) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Na czym polega poliamoria?
Na czym polega poliamoria?
Klub Metro we Wrzeszczu kończy działalność
Klub Metro kończy działalność

Kulinaria

Nałóż, zważ i jedz. Gdzie w Trójmieście zjemy "na wagę"?
Gdzie w Trójmieście zjemy "na wagę"?
Najsłodszy dzień w roku. Dziś tłusty czwartek
Tłusty czwartek, najsłodszy w roku

Planuj z nami tydzień

Garou, targi vintage i hip-hop. Planuj tydzień
Planuj tydzień: targi vintage, hip-hop

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?