• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Weekend z książką. Plener Literacki 2021 na Bulwarze w Gdyni

9 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. W tym roku będziemy mogli odwiedzić, ponad 60 wystawców. Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. W tym roku będziemy mogli odwiedzić, ponad 60 wystawców.

Przed nami trzy dni z literaturą i autorami reprezentującymi wiele jej gatunków w ramach letniego Pleneru Literackiego na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. W programie 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Impreza potrwa od 13 do 15 sierpnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Czy wybierasz się na letni Plener Literacki?

Tegoroczny Plener Literacki w Gdyni będzie spotkaniem czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz książek z atrakcyjnym programem. W ramach Pleneru odbędą się spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, warsztaty, zajęcia literackie dla dzieci. Dodatkowo, kolejny raz ponad 60 wydawców zaproponuje szeroki wybór książek w okazyjnych cenach. Urozmaicony program i ofertę wydawniczą Pleneru, pokażę zarówno miłośnikom literatury w każdym wieku, jak i osobom sięgającym po książki sporadycznie.

- Plenery Literackie w Gdyni, które od wielu lat organizujemy na Bulwarze Nadmorskim są wydarzeniem szczególnym zarówno dla uczestniczących w nich autorów i wydawców, ale również dla nas - organizatorów tej imprezy. Wyjątkowa, wakacyjna atmosfera tego miejsca sprawia, że autorzy chcą tu przyjeżdżać na spotkania z publicznością co roku, bo tak bezpośredni kontakt z czytelnikami i swobodny nastrój trudno napotkać na innych festiwalach literackich czy targach. Dlatego Plener ma już stałe grono przyjaciół i ze strony literatów i ze strony czytelników. Witają się tu jak starzy znajomi. Szczególnie wzruszające były ubiegłoroczne spotkania, bo mimo pandemii udało nam się je również zorganizować. W mniejszej skali, ze skromniejszą reprezentacją wydawców i autorów ale czuło się prawdziwą radość bijącą z tych spotkań na żywo. W tym roku Plener jest bogaty w wydarzenia jak za najlepszych lat więc cieszymy się bardzo, że znowu jesteśmy w Gdyni i mamy okazję ponownie spotkać się z naszymi przyjaciółmi - mówi Jacek Oryl, Organizator Pleneru Literackiego w Gdyni.
Godziny otwarcia:

 • Piątek w godz. 12.00-19.00,
 • Sobota i Niedziela w godz. 11.00-19.00

Program ImprezyWśród autorów - gości Pleneru Literackiego, których w tym roku można będzie spotkać na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni, a w sobotę i niedzielę także w Muszli Koncertowej są m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown (premiera), Katarzyna Tubylewicz, Iza Klementowska (premiera), Ula Ryciak, Michał Cichy, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Gabriela Jatkowska i Karolina Głogowska (premiera), Bartosz T. Wieliński, Rafał Skąpski (premiera), Jacek Karczewski, Małgorzata Starosta, Paulina Płatkowska, Mirosław M. Bujko, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Marcin Szczygielski, Monika Milewska, Rafał Jankowski, Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Z ofertą książek czekać będą na Plenerze Literackim w Gdyni uznani wydawcy, m.in.: Akapit Press, Albatros, Świat Książki, EGMONT, Sonia Draga, Debit, Vectra, Bellona, MG, Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Wielka Litera, WAB, Magia Słowa, Uroboros, Solis, Fabryka Słów, Bukowy Las, Zakamarki, Wilga, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, timof comics, Grupa Helion, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Amaltea, Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Marpress, Oficyna Naukowa, Poławiacze Pereł, Claroscuro, Wydawnictwo Nowa Baśń, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK.

Lista Wystawców • Cykliczna impreza łączy zarazem możliwość zakupu ciekawych pozycji literackich oraz spotkania z twórcami.
 • Cykliczna impreza łączy zarazem możliwość zakupu ciekawych pozycji literackich oraz spotkania z twórcami.
 • Cykliczna impreza łączy zarazem możliwość zakupu ciekawych pozycji literackich oraz spotkania z twórcami.
 • Cykliczna impreza łączy zarazem możliwość zakupu ciekawych pozycji literackich oraz spotkania z twórcami.
 • Cykliczna impreza łączy zarazem możliwość zakupu ciekawych pozycji literackich oraz spotkania z twórcami.
 • Cykliczna impreza łączy zarazem możliwość zakupu ciekawych pozycji literackich oraz spotkania z twórcami.
Bogata oferta wydawców uzupełniona została przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze ciekawe pozycje. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Ponadto, zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia polecamy wizytę na stoisku "Nagrody", gdzie można się będzie zapoznać i kupić publikacje dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Będzie też coś dla dzieci i młodzieży. Zorganizowane we współpracy z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" i Biblioteką Gdynia, przygotowany został także program dziecięcych atrakcji literackich: spotkania z autorami oraz warsztaty i animacje związane z książką, m.in.: warsztaty robienia zakładek, kolorowanki 3D oraz fotobudkę.
Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. Partnerem merytorycznym jest spółka Targi Książki - organizator Warszawskich Targów Książki oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki".

Plener literacki w Gdyni 2020: Spotkanie z J.L. Wiśniewskim:

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Plener Literacki w Gdyni (2 opinie)

(2 opinie)
w plenerze, spotkanie

Zobacz także

 

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?

 

Najczęściej czytane