stat

Weekend kobiet w Experymencie

Experyment wie, że kobietą jest się od stycznia do grudnia, a nie tylko 8 marca, dlatego do Dnia Kobiet podchodzi nieszablonowo. W sobotę i niedzielę, 6 i 7 marca CNE zaprasza na Weekend kobiet. Każdy, kto odwiedzi Centrum Nauki Experyment może liczyć na naukowe pokazy, prelekcje, stanowiska mobilne wszystkie poświęcone kobiecości.

W programie:
Ekspresowa prelekcja Kobiecość w niszach ekologicznych
Lek. wet. Marta Alicja Trzeciak, Centrum Nauki Experyment | godz. 13 oraz 16 | scena

Kobiecość czy raczej samiczość może wyglądać bardzo różnie w zależności od niszy biologicznej, jaką zajmuje dany gatunek. Czy zgadniecie, kto zajmuje się opieką nad gniazdem, a kto obroną terytorium? Kto wychowuje młode, a kto się stroi w piórka?

Pokaz z doświadczeniami Kobieta jest żywiołem
Edukatorzy Centrum Nauki Experyment | godz. 12 oraz 15 | scena

Czekają na was zaskakujące doświadczenia poświęcone czterem żywiołom: wodzie, powietrzu, ziemi i ogniowi. Zaprosimy was do wspólnego eksperymentowania będziecie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w naszym pokazie.

Stanowiska mobilne
godz. 11-14 oraz 15-18 | na wystawach

Zadbaj o siebie: Stanowiska, przy których nasi wolontariusze, edukatorzy, a także członkowie Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego i Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentują najważniejsze aspekty związane z profilaktyką zdrowia kobiecego.

Byli sobie wynalazcy: Jakie wynalazki były udziałem kobiet, a jakie mężczyzn? Czy jesteście w stanie zgadnąć?

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?