Weekend artystyczno-naukowy dla najmłodszych

Jedną z propozycji spędzenia z dzieckiem weekendu są Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. W tym roku tematem przewodnim będzie morze i wszystko to, co w nim żyje i co znajduje się w jego sąsiedztwie.
Jedną z propozycji spędzenia z dzieckiem weekendu są Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. W tym roku tematem przewodnim będzie morze i wszystko to, co w nim żyje i co znajduje się w jego sąsiedztwie. mat. prasowe

Nie zawsze mamy na tyle sił, żeby co tydzień wymyślać naszym dzieciom jakieś atrakcje. Skorzystajcie z naszego zestawienia i wybierzcie wydarzenie, na które w najbliższy weekend będziecie się chcieli wybrać całą rodziną.Jak najczęściej spędzasz z dziećmi jesienne weekendy?

aktywnie, rowery, basen, długie spacery 22%
wyjazdowo, u rodziny lub znajomych 13%
na zwiedzaniu miejsc atrakcyjnych dla dzieci - np. Centrum Hewelianum czy Experyment 6%
spontanicznie, bez większych planów 42%
w domu, na wspólnych grach i rozmowach 17%
zakończona Łącznie głosów: 78
W to, że nic ciekawego dla dzieci się w Trójmieście nie dzieje, nikt nie uwierzy. Dzieje się tak dużo, że trzeba uważnie wybrać na co iść, bo część imprez się na siebie nakłada. Planować weekend z dziećmi zaczniemy od ósmej już edycji Bałtyckich Spotkań IlustratorówRatuszu Staromiejskim zobacz na mapie Gdańska. W tym roku tematem przewodnim będzie morze i wszystko to, co w morzu żyje lub znajduje się w jego sąsiedztwie. Będzie można obejrzeć wystawę prac uczniów pomorskich szkół, wziąć udział w różnych warsztatach oraz kiermaszu książek organizowanym przez sopocką księgarnię Ambelucja. W warsztatach plastycznych będzie można wziąć udział w piątek i sobotę - w piątek o godz. 17:00 odbędzie się Akwarysowanka, a w sobotę o godz. 10:00 Kamykowe opowieści. Wstęp na całe wydarzenie wolny, obowiązują jednak zapisy: warsztaty@nck.org.pl. Piątek, sobota.

Bardzo ciekawe warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-9 lat organizuje Gdańska Galeria Miejska 2. Akcja: instalacja ma związek z wystawą, którą można obejrzeć w galerii, ale odbędzie się w plenerze. W przestrzeni miejskiej, a dokładnie przy nabrzeżach Motławy zobacz na mapie Gdańska powstaną instalacje stworzone z szablonów, różnych obiektów, a także samych ciał uczestników. Będą one widoczne dla mieszkańców z mostów: Zielonego i Krowiego, a także z kanału Motławy. Sobota, godz. 12:00. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: atatarczuk@ggm.gda.pl.

Również w Gdańsku, na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska, odbędzie się V Festiwal Temperatury. Będzie można obejrzeć, ale co najważniejsze - samemu wziąć udział w różnych eksperymentach i pokazach. Program festiwalu będzie się oczywiście kręcił wokół zjawisk związanych z temperaturą. Będzie można m.in. zobaczyć, jak się robi odlewy żeliwne, jak pracuje kowal, i jak dmucha się szkło. Na scenie będą odbywać się pokazy naukowe, nie zabraknie też wielkich baniek mydlanych i seansów multimedialnych. Niedziela, godz. 14:00. Wstęp wolny.

Pozostajemy w klimatach naukowych. W sobotę, w KS Gedania zobacz na mapie Gdańska, będziecie mieli jedną z niewielu okazji porozmawiać z astronautami, którzy przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Specjalnie dla dzieci astronauci poświęcą swój czas i odpowiedzą na pytania m.in. na to: "Jak tam jest?" Później będzie możliwość wzięcia udziału w wykładach (prowadzonych przez dzieci!) i pokazach naukowych. Na miejscu będą na was czekać również zabawy przygotowane przez Loopy's World. Sobota, godz. 13:00. Wstęp wolny.

Przenosimy się do Sopotu, do Opery Leśnej zobacz na mapie Sopotu. A tam kolejne spotkanie z cyklu Op_era Tu Nowe. Tym razem jesteście zaproszeni na warsztaty muzyczne. To warsztaty dla dzieci od sześciu lat i starszych. Rozpoczną się wysłuchaniem kompozycji dźwiękowych przygotowanych przez muzyków i artystów multimedialnych z Trójmiasta i Polski. Później uczestnicy sami stworzą instrumenty muzyczne z dostępnych materiałów, na których na koniec wykonają swój utwór muzyczny. Niedziela, godz. 12:00. Wstęp wolny, ale jest ograniczona ilość miejsc. Trzeba się więc zapisać: 58 555 84 51.

I na koniec pomysł na przyszły weekend. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Bliskości odbędą się Bliskie Spotkania z Książką - warsztaty literackie i artystyczne dla najmłodszych. Warsztaty są bezpłatne, ale trzeba się na nie wcześniej zapisać poprzez stronę organizatora. Będą się odbywać we wszystkich trzech miastach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz warsztatów dla dzieci odbędą się: czytanie książek i dyskusje wokół nich. 11-13 października, wstęp wolny.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Wszystko dla najmlodszych naszych pieszczonych milusińskich (3)

  niech dalej dostają od małego wszystko na tacy, a w myśl miło brzmiących dla ucha teorii ,lecz nie mających nic wspólnego z rzeczywistością , w przyszłości tak wychowani zrewanzują się krajowi i społeczeństwu w dwójnasób.Szkoda tylko że to nieprawda.Czy to nie pierwsze pokolenia sportowców nie znające komuny i biedy ,miekkie i karłowate psychicznie rozwaliły nam wszystkie zespołowe dyscypliny sportu,zawaliły wszystkie imprezy?Głaskajmy i pieśćmy tak dalej następnych ,sepleńmy z nimi nie wymagajac niczego a przyszlość tego społeczeństwa i kraju nie budzi wątpliwości...A co z ludźmi starymi ?Mają w weekend jakąś propozycję oprócz popierania ZUSU czynem i kopniecia w kalendarz przed terminem?

  • 10 14

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • świeżo po czterdziestce... (1)

   ...a zrzędzi jakby był grubo po dziewięćdziesiątce :\
   Nie marudź.

   • 10 2

   • i ty tej komuny to zes pelno doswiadczyl.... masz kompleks bo patrzysz w lustro i widzisz "nikogo"?
    co do sportu wprl byly dwie drogi byc alkocholikiem lub sportowcem-alkocholikiem, zebys ty wiedzial co sie dzialo na obozach treningowych w tamtych latach...
    ale jedno to to ze sport by za darmo a nie teraz wszystkie zajecia sportowe dodatkowo platne... wiec nie wybiera sie najlepszych z wszystkich dzieciakow tylko najlepszych z tych co stac na trenowanie.

    • 0 0

 • Więcej takich imprez

  idę ze swoimi dziećmi na kilka wybranych imprez, bo uczą szerszego spojrzenia na świat niż z perspektywy TV i komputera. POmijając fakt, że oferta TV jest uboga w programy popularnonaukowe dla dzieci i w treści propagujace kulturę i sztukę, to takie imprezy uspołeczniają dzieci, powodują otwarcie na innych ludzi.
  A Pan świeżo po 40-tce niech nie podaje na tacy i słusznie, niech sam zorganizuje piknik naukowy, lub warsztaty artystyczne razem ze swoimi dziećmi (ależ im współczuję ;-)) może wówczas zaprosić dzieci sąsiadów i ich rodziców i może wyrośnie z nich Dream Team ;-)

  • 1 5

 • a abonament zapłaciłeś, że wspominasz o TV?

  • 1 0

 • ale nudy

  Co za wiocha

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?