Wydarzenie już się odbyło

Weekend Księgarń Kameralnych

  • czwartek - niedziela, 25 - 28 kwietnia 2019
  • Lokalizacja
    Trójmiasto, Szymelka w Gdyni / Ambelucja w Sopocie / Sztuka Wyboru w Gdańsku
  • Bilety
    wstęp wolny

Już po raz trzeci kameralni księgarze i antykwariusze wspólnie organizują swoje święto. Między 25 a 28 kwietnia w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce odbędą się darmowe wydarzenia. W planie są spotkania z pisarzami, premiery książek, koncerty, warsztaty i wiele propozycji dla najmłodszych czytelników.

sty 23

sobota, godz. 11:00 - 11:45

Gdańsk,
bilety 35 zł
Mimo alarmująco niskiego poziomu czytelnictwa i powtarzanych jak mantra informacji o końcu tradycyjnego księgarstwa już po raz trzeci najlepsze księgarnie w kraju organizują oddolnie, z okazji Światowego Dnia Książki, swój Weekend Księgarń Kameralnych. W tym roku weźmie w nim udział blisko 70 lokali położonych zarówno w dużych miastach jak i w mniejszych ośrodkach. W jego celebrację włączyły się także księgarnie trójmiejskie: księgarnia "Ambelucja" w Sopocie, księgarnia rodzinna "Szymelka" w Gdyni oraz "Sztuka Wyboru" w Gdańsku.

- Od lat wysyłamy w świat wiadomość o tym, że jesteśmy, działamy i się nie poddajemy. - mówi inicjatorka akcji Anna Karczewska - Kameralne księgarnie na całym świecie przeżywają swój renesans i wierzymy, że moda na świadome kupowanie książek i bywanie w księgarniach dotrze też do Polski. Po raz trzeci zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i obiecujemy, że przez te cztery dni spędzone w księgarniach nikt nie będzie się nudził.

W ramach Weekendu Księgarń Kameralnych w trójmiejskich księgarniach zaplanowano m.in . Dyskusyjny Klub Książki i koncerty oraz niezwykle bogatą ofertę dla najmłodszych czytelników, w tym warsztaty twórcze i plastyczne, logorytmikę, bajkoterapię i liczne spotkania kreatywne.

W księgarniach w całej Polsce w programie znalazło się blisko 150 bezpłatnych wydarzeń m.in.: koncerty, warsztaty z kaligrafii, sitodruku i konserwowania papieru, głośne czytania książek, spotkania z autorami i animacje dla najmłodszych, spółdzielczy kiermasz książek, silent reading, wieczory z poezją, aukcje sztuki, spacery i wiele innych atrakcji, które mają jeden cel: zgromadzić w księgarniach jak najwięcej osób. Zarówno tych czytających jak i tych, którzy nie są do czytania przekonane. Na mapie wydarzenia znalazły się księgarnie z Brzegu Dolnego, Bydgoszczy, Trójmiasta, Katowic, Koluszek, Krakowa, Krapkowic, Krynicy - Zdrój, Lublina, Łodzi, Otwocka, Poznania, Przemyśla, Pułtuska, Puszczykowa, Sandomierza, Sieradza, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wągrowca i Wrocławia.

W tym roku organizację i promocję Weekendu Księgarń Kameralnych wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznając mu dotację w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Informacje dotyczące szczegółów programu Weekendu będą publikowane na

Facebooku Książki Kupuję Kameralnie
( https://www.facebook.com/KsiazkiKupujeKameralnie/ ) i na blogu Rezerwaty Książek
( https://rezerwatyksiazek.wordpress.com/ )

Informacje o wydarzeniach w Trójmieście dostępne są na Facebooku wspomnianych
księgarni:
- https://www.facebook.com/Szymelkapl-1786418978243277/
- https://www.facebook.com/ksiegarnia.ambelucja/
- https://www.facebook.com/SztukaWyboruGdansk/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką nazwę nosił festiwal, który później został przekształcony w odbywający się do dziś Festiwal Polskich Filmów Fabularnych?