Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

We are not I - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
20 min.
w ramach wydarzenia:
Gdański Festiwal Tańca
Compagnie Linga i Ai Koyama
We are not I

Najnowszy spektakl Compagnie Linga z udziałem jednej z najlepszych tancerek tego zespołu - Ai Koyamy został przygotowany specjalnie na Gdański Festiwal Tańca 2012 i będzie miał na nim swoja premierę. Spektakl podejmuje temat tajemnicy, którą kryją nasze gesty. Będzie prawdziwą ucztą dla koneserów tańca współczesnego.

Gdy Ai Koyama tańczy, traktuje gest jako subtelny moment pełen szczerości, jako wydarzenie, które sprawia, że czas staje w miejscu, a nasza uwaga skupia się całkowicie na zmysłowej ekstazie obecnej w ruchu.

Światowa premiera podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca 2012!

Koncept i choreografia: Katarzyna Gdaniec, Marco Cantalupo z udziałem tancerzy
Reżyseria świateł: Marco Cantalupo
Kostiumy: Katarzyna Gdaniec

Wykonawcy: Ai Koyama i Gérald Durand

Koprodukcja: Compagnie Linga, L'Octogone Théâtre de Pully

-----

COMPAGNIE LINGA
Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo działają jako Linga (linga - symbol płodności w religii hinduskiej) od 1992 roku, a od 1993 rezydują w Théâtre de l'Octogone w Lozannie. Ich poszukiwania choreograficzne zaowocowały licznie nagradzanymi projektami, między innymi nagroda w konkursie choreograficznym Hanovre, nagroda Leonida Massina w Positano. Opery Drezna, Florencji, Ankary, Narodowy Teatr w Mannheim, Balet Narodowy Portugalii włączyły choreografie zespołu do swojego repertuaru.

Zespół Linga wypracował własny język tańca, wynikający z obserwacji wpływu sytuacji politycznej i społecznej na ciało. Dziś jest jednym z czołowych zespołów tańca współczesnego w Szwajcarii i otrzymuje zaproszenia na najważniejsze wydarzenia międzynarodowej sceny. Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo są artystami zrzeszonymi przy Théâtre de l'Octogone w Pully | Lozanna i otrzymują finansowanie ze Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, kantonu Vaud oraz miasta Pully.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery