stat
Impreza już się odbyła

Wasze Historie Po Oruńsku premiera nr 6

Na koniec roku mamy dla Was gratkę! Premierę 6 wydania gazety Wasze Historie po Oruńsku, z którą tym razem cofniemy się aż do 1901 roku.

To właśnie wtedy wydawano w Gdańsku Ohraer Zeitung czyli Gazetę Oruńską. Zajrzeliśmy do tego wydawnictwa i opowiemy Wam, co w nim znaleźliśmy. Czym żyli i o czym czytali ówcześni, niemieckojęzyczni mieszkańcy Oruni oraz okolic? Dlaczego farbowanie kiełbasy było zabronione? Na czym polegał podatek od rozrywek? Czym chrześcijańscy murarze z Oruni narazili się wolnym związkom? Odpowiedzi na te pytania znajdzie w naszej gazecie już w poniedziałek 30 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Razem z gazetami podczas premiery, czekać będzie zespół redakcyjny w osobie redaktor naczelnej - Dorota Dombrowska, zespół wspierający Stacji Orunia, oraz oczywiście kawa i ciasto.

Jak w każdym wydaniu Waszych Historii po Oruńsku daliśmy też głos mieszkańcom Oruni, którzy tym razem
opowiedzieli nam o powojennych, oruńskich pralniach w tym m.in. słynnej Śnieżce.

Wydawnictwo WASZE HISTORIE PO ORUŃSKU - wydanie specjalne nr 4, 5 i 6 dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce. Pięknie dziękujemy Radzie Dzielnicy za wsparcie tego pięknego projektu tworzonego wspólnie z mieszkańcami. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania, picia kawy i rozmów! Wstęp wolny.

fot. ze zbiorów Fotopolska. Eu

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?