• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty Mozaiki

Warsztaty z ilustracji i linorytu robi

Ogłaszamy zapisy na ostatnie w 2023 roku warsztaty artystyczne w tuBazie. Na grudzień zaplanowaliśmy dla Was coś wyjątkowego: całodniowe warsztaty graficzne, łączące części projektową z warsztatową! Najpierw pod okiem Joanny Czaplewskiej podszkolimy się w sztuce ilustracji, by potem przy wsparciu Aleksandry Prusinowskiej odbić nasze projekty techniką linorytu, tworząc pamiątkowe laporello dla każdej uczestniczącej osoby!

kwi 7

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Informacje
- miejsce: tuBaza, al. Zwycięstwa 291 Gdynia (10 minut pieszo od stacji SKM Orłowo)
- data: 9 grudnia 2023 (sobota)
- godziny: 10:00-16:30
- koszt: 280 zł
ZAPISY: https://forms.gle/s6z4cUQENn6FjNxZ7
Liczba miejsc ograniczona o kolejności zapisów decyduje wpłata wpisowego!

ILUSTRACJA I LINORYT

Grafika to jedna z podstawowych (obok malarstwa czy rzeźby) gałęzi sztuk wizualnych. Klasycznie grafikę dzieli się na tę użytkową, związaną z projektowaniem, oraz warsztatową, odnoszącą się do tradycyjnych technik artystycznego powielania obrazu. Na grudniowych warsztatach w tuBazie uczestnicy spróbują swoich sił w obu tych dziedzinach!

Całodniowe warsztaty graficzne w tuBazie składać się będą z dwóch części:
1.
projektowej, w której na tapet weźmiemy ilustrację pod okiem Joanny Czaplewskiej, trójmiejskiej projektantki graficznej i ilustratorki, każdy uczestnik zaprojektuje i wykona ilustrację na 1 stronę pamiątkowej książeczki typu leporello;
2. warsztatowej, w ramach której poznamy tajniki linorytu przy wsparciu dry Aleksandry Prusinowskiej uczestnicy powielą autorskie ilustracje tradycyjną techniką grafiki, w której jako matrycę wykorzystuje się linoleum.

Owocem całodniowych warsztatów będzie seria autorskich książeczek typu leporello, czyli publikacji w formie harmonijki. Każdy z uczestników wróci do domu z jednym, pamiątkowym egzemplarzem!

WARSZTATY W TUBAZIE


Warsztaty skierowane są zarówno do dorosłych, jak i młodzieży słowem osób lubiących eksperymentować i próbować nowych technik rękodzielniczych i artystycznych.

W cenie warsztatów otrzymasz wszystkie materiały oraz narzędzia niezbędne do realizacji projektów zarówno tych ilustracyjnych, jak i linorytniczych.
HARMONOGRAM
9.12.2023 (sobota), godziny 10:00-16:30
- 10:00-13:00 część projektowa (przygotowanie i realizacja ilustracji)
- 13:00-13:30 przerwa lunchowa
- 13:30-16:30 część warsztatowa (realizacja odbitek linorytniczych)

ZAPISY: https://forms.gle/s6z4cUQENn6FjNxZ7
O kolejności zapisów decyduje wpłata wpisowego!

O PROWADZĄCYCH

mgra Joanna Czaplewska
Urodzona w 1993 roku w Gdyni. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obecnie pełni funkcję asystentki w Pracowni Projektowania dla Kultury, a także w Pracowni Propedeutyki Projektowania Książki. Pracuje jako projektantka graficzna i ilustratorka. Za ilustracje do książki o dzieciństwie Güntera Grassa otrzymała w 2016 roku wyróżnienie w konkursie Książka Roku PS IBBY. Współpracuje z wieloma wydawnictwami oraz trójmiejskimi instytucjami kultury

dra Aleksandra Prusinowska Urodzona w 1986 roku w Gdyni. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2018 roku obroniła tytuł doktora. Obecnie, na Wydziale Grafiki, jest adiunktką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna. Uprawia malarstwo i grafikę artystyczną. Jest wielokrotną stypendystką instytucji kulturalnych, naukowych i samorządowych, w tym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz laureatką licznych i prestiżowych nagród.

KONTAKT
W razie pytań związanych z warsztatami, prosimy o kontakt:
+48 606 732 859
+48 608 593 120
halo@morze.design
organizatorzy: ~morze i tuBaza
____________________
Wszystkie materiały wliczone są w cenę warsztatów.
Zgłoszenie na warsztaty jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie internetowej http://morze.design/regulamin_warsztatow/
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.
Warsztaty współfinansowane przez Miasto Gdynia

Opinie

Sprawdź się

Co odpędzało wszelkie zło w czasach wpływów rzymskich, czyli w pierwszych wiekach naszej ery?

 

Najczęściej czytane