stat
PATRONAT

Warsztaty tworzenia interaktywnego robota z Arduino Microcontroller - Man | Machine

W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się obsługi mikrokontrolera Arduino. Poczynią pierwsze kroki w języku programowania i wspólnie stworzą interaktywnego robota.

w każdy czwartek (od 05.08 do 26.08.2021), godz. 10:00 - 15:00

Wstęp wolny
29 listopada 2013, godz. 16:00 - 20:00
30 listopada 2013, godz. 12:00 - 18:00
1 grudnia 2013, godz. 12:00 - 18:00

Prowadzenie: Christoph Veigl


Urządzenia elektroniczne są wszechobecne w naszym codziennym życiu. Nie tylko odpowiadają za najróżniejsze funkcje w domowych urządzeniach, ale mogą być także użyteczne w tworzeniu alternatywnych interfejsów i artystycznych tworów. Łatwe w użyciu platformy rozwojowe dla mikrokontrolerów, takie jak Arduino, umożliwiają laikom pracę z czujnikami, siłownikami, a także tworzenie programowalnych urządzeń. Platformy te przyczyniają się do wzrostu popularności hackerspace czy społeczności Do-It-Yourself.

Christoph Veigl - austriacki informatyk i artysta multimedialny. Studiował socjologię na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz informatykę medyczną na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu. Jego kariera artystyczna rozpoczęła się w 1992 roku, gdy, wraz z Magnusem Wurzerem, założył artystyczne stowarzyszenie SHIFZ. Stworzył wiele robotycznych dzieł sztuki oraz interaktywnych instalacji bazujących na biosygnale. Podróżował po Europie i Stanach Zjednoczonych z takimi obiektami jak BrainWashing Machine czy Alan the Telepresence Robot. W 1999 roku SHIFZ zorganizowało pierwszą edycję Roboexotica - festiwalu dla robotów koktajlowych, który jest uznawany za wiodący w elektronicznej kulturze koktajlowej. Christoph Veigl aktualnie pracuje i wykłada na Politechnice Wiedeńskiej na wydziale Embedded Systems.

Zgłoszenia na warsztaty: manmachine@laznia.pl (imię, nazwisko i numer kontaktowy)
Uwaga! Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.


Warsztaty organizowane w ramach MAN | MACHINE. Jest to drugi obok Dźwiękowisk projekt realizowany w ramach programu Art+Science Meeting. Man|Machine to seria warsztatów skoncentrowana na wykorzystaniu technologii robotycznej i inżynierii w działaniach artystycznych.
Kurator: Łukasz Szałankiewicz
Koordynator: Krzysztof Miękus

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: