• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty stacjonarne w IKM: Tropy i ślady zwierząt (1 opinia)

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na ferie ze sztuką i przyrodą. W programie zajęcia stacjonarne i w terenie inspirowane tropami zwierząt, naturą, i zmysłami, które poprowadzi Małgorzata Michalak. Odbędą się także dwa spotkania z Piotrem Taczałą z cyklu Las w Mieście, a także warsztaty dubbingowe oraz fotograficzne przygotowane w ramach Otwartego IKM. Szczegółowe informacje o tym, jak w ciekawy sposób spędzić wolny, zimowy czas znajdują się na www.ikm.gda.pl.

Spotkania z Małgorzatą Michalak, pedagożką i edukatorką przyrodniczą odbędą się 19, 21, 26 i 29 stycznia. Prowadząca proponuje dzieciom w wieku 6-10 lat cały wachlarz aktywności związany z badaniem przyrody wykorzystujący różne techniki plastyczne. Ruszą badać tropy, będą tworzyć instalacje z leśny artefaktów, a także wyczulać swoje zmysły na otaczając nas świat. Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne, obowiązują zapisy (od 3 stycznia) https://ikm.gda.pl/zapisy/.

Spacery z mapą, kompasem i przewodnikiem, czyli Piotrem Taczałą z cyklu Las w Mieście odbędą się 14 i 21 stycznia. Tej zimy zaprasza uczestników i uczestniczki do tego, by zgubić się i odnaleźć w Dolinie Radości oraz na VII Dworze. 14 stycznia spacer rozpocznie się pod krzyżem przy wejściu w dolinę Samborowo, na końcu ulicy Abrahama. 21 stycznia zbiórka pod wiatą koło jeziorka przy wejściu w dolinę Czystej Wody (za Dworem Oliwskim przy ul. Bytowskiej). Wstęp wolny, obowiązują zapisy (od 3 stycznia) https://ikm.gda.pl/zapisy/.

16 i 17 stycznia Magdalena Ubysz i Joanna Sztybor zapraszają młodzież w wieku 15-19 lat na warsztaty fotograficzne z cyjanotypii. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają teorię na temat tej techniki wykonywania zdjęć, a także samodzielnie przejdą przez cały proces wykonania odbitki tą metodą. Każda osoba wykona własną odbitkę, którą zabierze do domu. Warsztaty organizowane są w ramach programu Otwarty IKM. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy (od 2 stycznia) na adres magdalenaubysz@gmail.com.

21 stycznia odbędą się warsztaty dubbingowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat, którzy chcą poznać zawód aktora głosowego. Pierwszym krokiem na tej drodze będzie nagranie razem z aktorką dubbingową (Olą Lis) oraz realizatorem dźwięku (Jackiem Wojno) próbki demo. Każda z osób uczestniczących będzie miała szansę podłożyć głos do jednej postaci z kreskówki. Równolegle do nagrań odbędą się zajęcia z dykcji, impostacji głosu oraz elementarnych zadań aktorskich, mające na celu przygotowanie uczestników do pracy z mikrofonem. Poprowadzi je aktorka i reżyserka - Aga Skawińska. Warsztaty organizowane są w ramach programu Otwarty IKM. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy (od 2 stycznia) na adres teatr@domkulturyrumia.pl.

Ferie ze sztuką i przyrodą z Małgorzatą Michalak - program szczegółowy

19.01 (czwartek), Instytut Kultury Miejskiej, 13.30 - 16.30. Warsztaty stacjonarne w IKM: Tropy i ślady zwierząt
Czym różni się trop od śladu? Co to jest kuźnia dzięcioła? Jak rozpoznać, że jesteśmy na stołówce wiewiórki? Odpowiemy sobie na te i inne pytania oraz nauczymy się rozpoznawać podstawowe ślady i tropy leśnych zwierząt korzystając z licznych pomocy dydaktycznych. Rozpocznij swoją przygodę z czytaniem znaków przyrody!

21.01 (niedziela), VII Dwór 10.00 - 12.00. Wyprawa: Na tropie tropów!
Praktyczne warsztaty, które mogą być kontynuacją czwartkowego spotkania, ale można w nich uczestniczyć również bez wcześniejszego przygotowania. Wędrując przez las spróbujemy odnaleźć tropy i ślady pozostawione przez zwierzęta. Spokojnego zimowego poranka można ich odnaleźć całkiem sporo, jeśli jest uważnym obserwatorem... Miejsce zbiórki: wejście do Doliny Samborowo (zbiórka na końcu ul. Abrahama, pod krzyżem).

26.01 (czwartek), Instytut Kultury Miejskiej, 13.30 - 16.30. Warsztaty stacjonarne w IKM: Malowane naturą
Podczas warsztatów dzieci zostaną zaproszone do twórczej zabawy z wykorzystaniem różnych narzędzi uwalniających pokłady kreatywności. Będziemy badać przyrodę i inspirować się nią, bawiąc się kolorami, malując czy też tworząc różnego rodzaju instalacje, łączące materiały plastyczne z leśnymi artefaktami.

29.01 (niedziela), VII Dwór, 10.00 - 12.00. Wyprawa: Zmysły w lesie!
Podczas warsztatów będziemy wędrować po lesie i poznawać przyrodę z bliska. Las będzie naszym miejscem doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw i atelier. Bez pośpiechu i z ciekawością będziemy uważnie obserwować zimowe życie lasu.
Miejsce zbiórki: wejście do Doliny Samborowo

Informacja o biletach

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne, obowiązują zapisy (od 3 stycznia) https://ikm.gda.pl/zapisy/.

Opinie (1)

  • IKM i limit miejsc 12 dzieci

    To jest porażka!!! Takie warsztaty z cyklu zimowe warsztaty i wyprawy powinny się odbywać codziennie kilka razy,a nie raz np. o 13:00

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Polsce to: