stat
PATRONAT

Warsztaty rytmów arabskich i tureckich

Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani kulturą bliskiego wschodu, na wyjątkową przygodę: warsztaty rytmów arabskich i tureckich z Gulamim Yesildalem. Warsztat ten jest idealnym wprowadzeniem do rytmów arabskich i tureckich. Jest to świetna propozycja dla profesjonalnych muzyków, tancerzy i miłośników muzyki. Przynieś więc swoją darbuka, doholla, djembe lub inny pojedynczy bęben i dołącz do nas!

gru 2

czwartek, godz. 18:00, 00:00

Gdynia,
bilety 150 zł
gru 7

wtorek, godz. 17:30

Gdańsk,
bilety 45 zł
Na początek nauczysz się podstawowych technik ręcznych/palcowych, które pozwolą Ci wydobyć czyste i piękne dźwięki z Twojego instrumentu.

Podczas warsztatów nauczymy się podstaw różnych rytmów:
rytm 2/4; Malfuf, Ayub, Karachi
rytm 4/4; Maksum, Balladai, Saidi, Zaffa
rytm 8/4; Çiftetelli, Wahda
rytm 9/8; Roman, Karsilama

Na zakończenie warsztatu zagramy wszystkie utwory z towarzyszeniem innego instrumentu tureckiego w rytmach, nad którymi pracowaliśmy.

W tej części zapoznamy się z różnymi skalami, trybami lub tego, co znane jest jako Makam. Do tej części możesz wybrać instrument rytmiczny lub instrument melodyczny, jeżeli taki przyniesiesz.

-> Aby zgłosić się na warsztaty, należy dokonać rezerwacji wysyłając mail na adres: wroblewski.piano@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 790 257 177

Dla osób nie posiadających instrumentu, mamy do dyspozycji 4 darbuki, dzięki uprzejmości sklepu Drumstore. Dostępność zależna od kolejności zgłaszania się.

Na życzenie możemy dodać do warsztatu również inny rytm, prosimy o kontakt mailowy. Po potwierdzeniu otrzymają Państwo na swój adres mailowy więcej informacji.

Czas trwania: 3 godziny + 30 minut przerwy

Maksymalna liczba uczestników: 10 osób

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: