• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Warsztaty redaktorskie z Pauliną Lenar

Warsztaty poświęcone będą podstawowym zagadnieniom związanym z redakcją językową i opieką redakcyjną nad książką (literatura piękna, publikacja naukowa jedno- i wieloautorska). Obejmują ćwiczenia z adiustacji językowo-stylistycznej i korekty na tekście przed składem i po składzie (praca w programach, znaki korektorskie), omówienie kwestii stylów językowych i stylu autorskiego, metaforyki, najczęstszych błędów językowych, struktury książki (konstrukcja, parateksty, aparat naukowy), przygotowania publikacji do druku (adiustacja techniczna), współpracy z autorem i innymi osobami odpowiedzialnymi za książkę.

Uczestników prosimy o zabranie laptopów.

Warsztaty odbędą się w dniach 12-13 lutego w Goyki 3 Art Inkubatorze.
10.00 rozpoczęcie zajęć
13.00-14.00 przerwa na lunch
17.00 zakończenie zajęć

Paulina Lenar rocznik 79, absolwentka edytorstwa naukowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, od kilkunastu lat współpracuje z kilkoma krakowskimi wydawnictwami jako redaktorka i korektorka, prowadzi zajęcia z przygotowania publikacji na Wydziale Polonistyki UJ, ponadto należy do zespołu redakcyjnego i recenzenckiego czasopisma internetowego Tanuki.pl.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?