stat

Warsztaty redaktorskie

Zapraszamy na pierwsze warsztaty redaktorskie z Julianną Jonek-Springer, redaktor naczelną wydawnictwa Dowody na Istnienie.

mar 11

środa, godz. 17:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 16

poniedziałek, godz. 17:00 - 18:00

Borkowo,
bilety 29 zł
W.G. Sebald: "Informacja nie porusza tylko dlatego, że jest prawdziwa" - czyli reportaż jako opowieść. Jakie są cele dobrego reportażu literackiego? Jakie wyznaczniki? A gdzie ma (i czy w ogóle ma!) ograniczenia gatunkowe? A także: po co jest redaktor? Jaka jest jego rola w powstawaniu reportażu literackiego? Na ile może sobie pozwolić w redakcji?

Zastanowimy się nad odpowiedziami na te pytania w czasie warsztatów, gdzie nie tylko porozmawiamy o tym trudnym gatunku literackim, ale również spróbujemy swoich sił w reportersko-redaktorskich ćwiczeniach.

Julianna Jonek-Springer - absolwentka dziennikarstwa i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Od 2010 roku związana z Fundacją Instytut Reportażu. Redaktorka książek reporterskich. Wraz z Mariuszem Szczygłem przygotowywała zbiór "100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku". Redaktor naczelna wydawnictwa Dowody na Istnienie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    200 zł
obowiązują zapisy: https://evenea.pl/event/pracazeslowem/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?