stat
Impreza odwołana

Warsztaty poświęcone redakcji językowej

W związku z decyzją władz miasta Sopotu o odwołaniu wydarzeń kulturalnych finansowanych i współfinansowanych przez Miasto Sopot, informujemy, że najbliższe wydarzenia w Art Inkubatorze nie odbędą się w pierwotnych terminach. O nowych datach przełożonych wydarzeń będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zapraszamy na kolejne warsztaty redaktorskie z cyklu "Praca ze słowem i dźwiękiem", które poprowadzi Paulina Lenar.
Warsztaty poświęcone będą podstawowym zagadnieniom związanym z redakcją językową i opieką redakcyjną nad książką (literatura piękna, publikacja naukowa jedno- i wieloautorska). Obejmują ćwiczenia z adiustacji językowo-stylistycznej i korekty na tekście przed składem i po składzie (praca w programach, znaki korektorskie), omówienie kwestii stylów językowych i stylu autorskiego, metaforyki, najczęstszych błędów językowych, struktury książki (konstrukcja, parateksty, aparat naukowy), przygotowania publikacji do druku (adiustacja techniczna), współpracy z autorem i innymi osobami odpowiedzialnymi za książkę.

Paulina Lenar - rocznik '79, absolwentka edytorstwa naukowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 15 lat współpracuje z kilkoma krakowskimi wydawnictwami jako redaktorka i korektorka, prowadzi zajęcia z przygotowania publikacji na Wydziale Polonistyki UJ, ponadto należy do zespołu redakcyjnego i recenzenckiego czasopisma internetowego Tanuki.pl.

Informacja o biletach

kwi 19

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jakiej miejscowości nie ma oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku?