stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty pieśni kobiecych

Towarzystwo Milośników Gdyni zaprasza na warsztaty pieśni kobiecych, które poprowadzą śpiewaczki Akademii Głosów Tradycji.

w każdą środę (od 07.07 do 28.07.2021), godz. 11.00

sie 12-15

czwartek - niedziela, godz. 17:00 - 20:00

bilety 500 zł
Spotkanie z pieśniami tradycyjnymi odbędą się 26-27.06.2021, w godz. 11:00-15:00 w sobotę w Towarzystwie Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51 a w niedzielę, jeśli pogoda pozwoli, w Parku Kolibki.

O Akademii Głosów Tradycji:
Wszystkie mieszkamy w Trójmieście, ale nasi dziadkowie przyjechali tu z różnych stron Polski. Poprzez śpiew tradycyjny docieramy do naszych korzeni. Wykonujemy zarówno pieśni z Mazowsza, Lubelszczyzny, Małopolski, Kielecczyzny, jak i Kujaw, Kurpi i Suwalszczyzny. Akademia Głosów Tradycji jest laureatem konkursu "Stara Tradycja" w Warszawie (2019r), zajęła II m-ce w Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie(2019r), oraz podczas Pomorskiego Przeglądu Zespołów i Kapel Ludowych w Swołowie (2020r). Występowała m.in. na Festiwalu Kultur Świata "Globaltica' w Gdyni, Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej "Ethniesy" w Bydgoszczy.

Podczas dwudniowego spotkania poznamy polskie pieśni tradycyjne, śpiewane o kobietach, przez kobiety i dla kobiet. Będziemy pracować nad różnymi gatunkami i rodzajami pieśni, z wielu regionów Polski.

Będzie to liryka miłosna, przyśpiewki, kołysanki i pieśni obrzędowe-weselne i oczepinowe.
W pieśniach nazywana różnie: biała lelija, róża, Podolanka, Kujawionka, Ańdziulka, Anecka, Kasiejka, Stasiejka, Zosinia, Marysia, Marynia, Mania, kochanie, luba, nadobna dziewcyna, dziewuchna, panieneczka....Pieśni kobiece to te o panieństwie, beztrosce, o wianku, który panna młoda zamienia podczas obrzędu weselnego na pięknie wyszywany przez matkę chrzestną czepiec, o macierzyństwie i kobiecej trosce, intuicji i zaradności .

Zapraszamy osoby osoby pow. 15 r.ż., o różnym poziomie zaawansowania w pracy nad śpiewem tradycyjnym, również, te, które nigdy nie miały okazji zetknąć się z wiejskimi pieśniami.

Udział w warsztatach jest płatny: 120zł

Zapisy przez formularz dostęny na FB Akademia Głosów Tradycji .
Ilość miejsc ograniczona (dodatkowo przez ograniczenia w związku z COVID-19)
O kolejności zapisów decyduje przesłanie dowodu wpłaty a nie wypełnienie formularza.
Kontakt: glosytradycji@gmail.com lub tel.502 403 906

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?